Haksız olduğunu düşündüğüm cezalar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Darqx

Hectopat
Makaleler
3
Normalde asla neden ceza aldım diye konu açmazdım fakat artık şu son zamanlarda aldığım haksız cezalar bıktırmaya başladı. Baştan söylüyorum, muhtemelen bana katılmayacaksınız ve kendi bildiğinizi okuyacaksınız fakat bir ümit açıyorum, hakkımı arıyorum. İlk olarak dün aldığım saçma cezadan başlıyorum, hiçbir küfür ve argo olmadığı halde "uygunsuz üslup"tan ceza yedim. Burada gerçekten sadece "sindirerek oku" kelimesine uygunsuz üslup diyorsanız ben size diyecek bir şey bulamıyorum. İnsanların damarlarına basmaya çalışıyorlardı, iyi bile dayandım. Burada uygunsuz üslup falan yok bir kere, bunu da belirteyim.

Screenshot_1.png

Gelelim ikinci cezaya, bu bundan bir süre önceydi. Bir arkadaş konusunda bir oyunun daha uyguna satıldığı bir site istemişti, bende "Tabii" kelimesinde maksat tamamen "şaka" amaçlı ücretsiz bir oyun linki koymuştum fakat sonra hatamı anlayıp düzelttim ve düzeltmeme rağmen cezayı yedim. Şimdi ilk olarak, mesajı düzenleme ne için var? Ne amaçlı var? Bu tarz amaçlı şeyler için yok mu? Mesajı düzenlemesem amenna, ban atsanız bile sesimi çıkarmam fakat düzelttiğim halde geçmişte kalan bir şeye ban atmışsınız. Buradaki amaç nedir ben bir türlü anlayamadım.

Yani o zaman mesajı düzenlemeyi kaldırın da, hiç kimse hata yapamasın. Zaten isteğiniz bu buradan anladığım kadarıyla. Bu arada aldığım ceza sebebini ben yaptığım şey ile de pek bağdaştıramadım. Bunu da belirtmek isterim.

Gene söylüyorum, yüksek ihtimalle "işte şöyle, böyle" denilerek konu kapatılacak ve cezam kaldırılmayacak. Adaletin yerini bulacağından pek bir ümidim yok fakat bir umut açıyorum, insanların da bunu görmesini istiyorum.

Screenshot_2.png

Üslup cezanız mesaj geçmişinde bulunan "aklını çalıştırarak oku" gibi daha kaba bir üslup bulunduran bir mesaj. Yazım kurallarında mesajın geçmiş haline bakılmasa da üslup ve hakaret tarzı şeyler için bakılmaktadır.

Uygunsuz içerik uyarısı ise kontrol edilecek. Moderatör ile aynı anda düzenleme yapmış olabilirsiniz. Bu durumda hatalı taraf biz isek uyarı kaldırılır.

Düzenleme: Uygunsuz içerik cezanızı da kontrol ettik. Korsan indirme bağlantısı paylaştıktan sonra "Tabii ki de" yapmak paylaşılması uygun olmayan bir şeyi paylaşmadığınız anlamına gelmiyor.

Mesaj düzenlemesi hata düzeltmesi ya da ek bilgi vermek için kullanılabilir. Uygunsuz şeyler yaptıktan sonra üstünü örtpas etmek değildir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı