Haksız yere tutanak yedim

Merhaba arkadaşlar, bugün okulda sıramda oturup dersimi dinlerken, su içerken, arkadaşım şişeyi sıktı. Sıkmasıyla beraber su yüzüme geldi. Hoca da gördü. İkimizi tahtaya çıkardı ve ikimize de tutanak yazdı. Ben itiraz ettim imza atmayacağım dedim. Yarın velimle konuşun dedim. Velinle niye konuşayım dedi. Hoca feminist ve obez biri. Sizce ne yapmalıyım? Yaşım büyük olmadığından dolayı yapabileceğim pek bir şey yok. Önerileriniz var mı?
Feminist ve obez biri yerinde patladım. Sakın boyun eğmeyin. Aileniz gelip konuşsun. Gerekirse işi Milli Eğitim'e kadar uzatın. Anlattığınız kadarıyla sizin bir yanlışınız yok.

Öncesinde arkadaşıma 1 2 şey dedim sadece orada 1 kere uyardı ondan sonrada bir şey yapmadım devamındada böyle oldu sırf 1 defa konuştuğum için böyle yapması mantıklı değil geçen senede aynısı oldu ben ne dersem diyeyim hiçbir şekilde haklı çıkamıyorum nasıl anlatsamda anlatayım her türlü hocalar haklı çıkıyor bu konuda ailemde bana destek olmuyor.

Ortaokul son sınıfım bir sıkıntı çıkmaz değil mi arkadaşım 3 tutanağa disiplin yersin dedi.
Ortaokulda sıkıntı çıkmıyor bildiğim kadarıyla. Git bi' müdür yardımcısı veya başka bir güvendiğin hocanla konuş. Sıkıntı çıkabiliyorsa öğretmeni istediğin yere şikayet et. Ailen de gelsin konuşsun. Öyle "İmza atacaksın, atmazsan olmaz." tarzında zorlayamaz. Suç sende bile değil.

Teknoloji hocası komik olan tarafı ise bize derste diğer derslerden daha çok yazı yazdırıyor kadın bildiğin oturuyor tahtada upuzun bir yazı açıp telefonuyla uğraşıyor.
Şey, tahmin edebiliyorum. Teknoloji hocaları genellikle kilolu ve seyrek saçlı/kel olur. Benim 6. sınıftaki teknoloji hocam, yanağıma anahtar fırlatmıştı. Okul müdüründen azar yemişti. Ben de o hocayı her görüşümde "Hey-kel" derdim. Son derece g*rizekalı bir hocaydı.

Geri
Yukarı