Haksız yere verilen ceza

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Technolock

Decapat
Yer
İstanbul
Öncelikle tabloda bulunan uyarılar ve ceza sürelerine dikkatlice bakıyorum. Türkçe/Yazım kurallarına uymayan mesaj adlı cezanın 20. uyarısını alan bir üye 1 hafta ceza yemeli bildirilen listeye göre. Ben bu uyarıyı 6 kez aldım, kaldı ki zaten toplamda 18 tane uyarım var, yani bütün uyarılarımı toplasam gene 20 yapmıyor ama ben 6. uyarımda 1 hafta ceza yiyorum.

Ayrıca sürekli söylediğiniz yanlış bir ceza aldığınızı düşünüyorsanız bizimle iletişime geçin söyleminiz sadece sözden ibaretmiş bunu da görmüş oldum. Bu konu ile ilgili attığım mail sanırım uzay boşluğuna gitti. Bazı arkadaşlara yol göstermeniz gerek özellikle bu cezayı veren çaylağın eğitim masraflarını üstlenmeyi gönülden kabul ediyorum, kişisel problemlerini eline verilen yetkiyi kötüye kullanarak gideremez.

Bu Technopat bünyesinde aldığım 2. haksız ceza oldu.

Uyarılar

1. Uyarı

10. Uyarı

20. Uyarı

30. Uyarı ve Sonrası

Nokta ve Virgülden Sonra Boşluk Bırakın

1 Saat

3 Gün

1 Hafta

~1 Ay

Sistem Toplama Konu Limiti Aşımı

1 Gün

1 Hafta

2 Hafta

~1 Ay

Özelden Yardım İsteme

1 Gün

1 Hafta

2 Hafta

~1 Ay

Yazım Yanlışı Olan Mesajı Alıntılama

1 Saat

1 Gün

1 Hafta

~1 Ay

Sosyal Dışı Resim Servisi Kullanımı

1 Saat

1 Gün

1 Hafta

~1 Ay

Yerli Dosya Yükleme Servisi Kullanımı

1 Saat

1 Gün

1 Hafta

~1 Ay

Yetersiz Bilgi

1 Saat

1 Gün

2 Hafta

~1 Ay

Kopyala/Yapıştır Konu

3 Saat

1 Gün

2 Hafta

~1 Ay

İmza Kuralları İhlali

1 Saat

1 Gün

2 Hafta

~1 Ay

Reklam İçerikli Mesajlar

1 Ay ~Üyelik İptali

Konu başlığında "Acil, Yardım, İçeri veya Lütfen" kullanımı

1 Saat

3 Gün

1 Hafta

~1 Ay

Gereksiz Mesajlar

1 Saat

3 Gün

1 Hafta

~1 Ay

Yasa Dışı Paylaşım

1 Gün

1 Hafta

2 Hafta

~1 Ay

Çifte Konu

1 Saat

3 Gün

2 Hafta

~1 Ay

Türkçe/Yazım Kurallarına Uymayan Mesaj

1 Saat

1 Gün

1 Hafta

~1 Ay

Yanlış Kategoriye Konu Açma

1 Saat

3 Gün

1 Hafta

~1 Ay

İçerikle İlgisi Olmayan Konu Başlığı

1 Saat

1 Gün

2 Hafta

~1 Ay

Yanlış Bilgilendirme

3 Saat

1 Gün

2 Hafta

~1 Ay

Nokta ve Virgülden Önce Boşluk Bırakmayın

1 Saat

1 Gün

2 Hafta

~1 Ay

Kısaltmaların Düzgün Yazılmaması

1 Saat

1 Gün

1 Hafta

~1 Ay

Kısaltmalar Büyük Harfle Yazılmalı

1 Saat

1 Gün

1 Hafta

~1 Ay

Resimleri İçeriğine Uygun Olarak İsimlendirin

1 Saat

1 Gün

1 Hafta

~1 Ay

Bir konu açtım sözde "Technopat kuralları" çerçevesinde verilen haksız ceza ile ilgili. Boşuna zahmet edilmeseydi kurallar diye bir bölüm açılmasaydı keşke, direkt kurallar yöneticilerin inisiyatifine tabidir deyip geçseydiniz. En azından bunu bilerek bir daha sizi rahatsız etmezdim. Güzel bir şekilde delilleri ile sizin sözde kurallarınıza göre bir açıklama yaparak yapılan haksızlığı dile getirdim. Verilen cevap verilen cezadan daha acizdi kusura bakmayın.

İlgili konu.

"Yaklaşık 500 mesajı olan birisi hata yapmaya devam ediyorsa 1 hafta ceza alabilir. Diğer 500 mesajınızı da hatalı yazmanızı istemiyoruz"

Bu cevabı verip konuyu kilitliyor sayın yönetici cevap hakkı bile vermiyor ama eminim bu topraklardaki demokrasi sizlikten meydanlarda naralar atıyordur.

Böyle bir cevap şekli yok, o zaman siz de oraya 500 mesajı olan kişiler bu tabloya göre yargılanmaz, kurallar 500 mesajı olan üyeler için değil onların hata yapma lüksü yok, bizim gibi "kusursuz" olacaklar deseydiniz. Hayır problem değil hesabı komple banla inan zoruma gitmez ben gereken kişilere gereken cevabı verdim zaten bazı arkadaşların okullarda alamadığı eğitimi burada vermeye çalıştım sizin yaptığınız gibi, ama kendi kurallarını çiğneyen, kendi kurallarına uymayan en önemlisi kendi kurallarına saygısı olmayan bir topluluk içerisinde yer almadım. Umarım bir gün siz de öğrenirsiniz.

Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden böyle bir mesaj yazdı anlayamadım ama takipteyim. Eğer o kadar uyarıya 1 hafta verdi ise ve nedeni de 500 mesaj atan birinin hata yapmasına bağdaştırılıyorsa kimse kusura bakmasın herkes hata yapar, düzeltilmeli bir şekilde.

Neden böyle bir mesaj yazdı anlayamadım ama takipteyim. Eğer o kadar uyarıya 1 hafta verdi ise ve nedeni de 500 mesaj atan birinin hata yapmasına bağdaştırılıyorsa kimse kusura bakmasın herkes hata yapar, düzeltilmeli bir şekilde.
Ben sana çok net bir şekilde nedenini söyleyeyim, inandığım ve başkaları tarafından aşağılanıp alay edilen değerleri savunmaya çalıştığım için.

Bu forumda Deist, Ateist, Budist olsaydım her şey çok farklık olurdu.
Ceza alma nedeninle bunun hiçbir alakası yok ki. Yazım kurallarına uymamakla din konusunu nasıl bağdaştırmayı başardın bilmiyorum ama bu dediğin doğru değil. Önceki konundaki gibi ceza şablonuna uyulmamasını eleştirmek konusunda haklısın, bu son dediğinde değil. Ayrıca yönetimde Ateist ya da Deist olan kişi oranı sandığından çok çok daha az.

Eğer din yüzünden böyle bir şey var diyorsan ve bu konuda gördüysen yaz, kişinin inancı ne olursa olsun bu yüzden kötü bir tutum sergilemek doğru olmaz bu kural hayatın her yerinde geçerli olmalıdır.

Bir konu açtım sözde "Technopat kuralları" çerçevesinde verilen haksız ceza ile ilgili. Boşuna zahmet edilmeseydi kurallar diye bir bölüm açılmasaydı keşke, direk kurallar yöneticilerin inisiyatifine tabidir deyip geçseydiniz. En azından bunu bilerek bir daha sizi rahatsız etmezdim. Güzel bir şekilde delilleri ile sizin sözde kurallarınıza göre bir açıklama yaparak yapılan haksızlığı dile getirdim. Verilen cevap verilen cezadan daha acizdi kusura bakmayın.

İlgili konu.

"Yaklaşık 500 mesajı olan birisi hata yapmaya devam ediyorsa 1 hafta ceza alabilir. Diğer 500 mesajınızı da hatalı yazmanızı istemiyoruz"

Bu cevabı verip konuyu kilitliyor sayın yönetici cevap hakkı bile vermiyor ama eminim bu topraklardaki demokrasi sizlikten meydanlarda naralar atıyordur.

Böyle bir cevap şekli yok, o zaman sizde oraya 500 mesajı olan kişiler bu tabloya göre yargılanmaz, kurallar 500 mesajı olan üyeler için değil onların hata yapma lüksü yok, bizim gibi "kusursuz" olacaklar deseydiniz. Hayır problem değil hesabı komple banla inan zoruma gitmez ben gereken kişilere gereken cevabı verdim zaten bazı arkadaşların okullarda alamadığı eğitimi burada vermeye çalıştım sizin yaptığınız gibi, ama kendi kurallarını çiğneyen, kendi kurallarına uymayan en önemlisi kendi kurallarına saygısı olmayan bir topluluk içerisinde yer almadım. Umarım bir gün sizde öğrenirsiniz.

Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim.
Hepimiz yaşayabiliyoruz böyle durumları. Tepkinizi rapor ederek belirtin muhakkak cevap verilecektir.

Ceza alma nedeninle bunun hiçbir alakası yok ki. Yazım kurallarına uymamakla din konusunu nasıl bağdaştırmayı başardın bilmiyorum ama bu dediğin doğru değil. Önceki konundaki gibi ceza şablonuna uyulmamasını eleştirmek konusunda haklısın, bu son dediğinde değil. Ayrıca yönetimde Ateist ya da Deist olan kişi oranı sandığından çok çok daha az.
Hayır, bu yukarıya yazdığım mesajı sizin anlamamış olmanız çok normal. Tabii ki de hiçbir alakası yok bu son aldığım haksız cezanın bununla. Ama bir de bu olayların geçmişi var, onlardan haberiniz olmadığı için tabi şu an yanlış bir anlaşılma olmuş olabilir. Ben o mesajı yönetim kısmına yazdım, anlayan anladı zaten.
Hepimiz yaşayabiliyoruz böyle durumları. Tepkinizi rapor ederek belirtin muhakkak cevap verilecektir.
Cevap aldım, cevap olarak yazılan;

Ayrıca ceza aldığım süre içerisinde rapor atamayacağım ve konu açamayacağım için ''Bize Ulaşın'' kısmından ulaşmaya çalıştım fakat dönüş yapılmadı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı