Hala deprem olur mu?

Kardeşim bende niğdedeyim ilhanlı mAh. Gelin misafir edelim. Ama ergün kule çok çatır çatır fena. Selçuklu kule çok kötü bizim evde çok bir problem yok çok şükür eğer problem varsa gelin misafir edelim ısıtalım. Gece artçılar oldu çok fazla elektrik gitti falan biz evden çıktık bahçemize geldik. Niğdedekiler gelin misafir edelim çay içelim.

Kardeşim bende niğdedeyim ilhanlı mAh. Gelin misafir edelim. Ama ergün kule çok çatır çatır fena. Selçuklu kule çok kötü bizim evde çok bir problem yok çok şükür eğer problem varsa gelin misafir edelim ısıtalım. Gece artçılar oldu çok fazla elektrik gitti falan biz evden çıktık bahçemize geldik. Niğdedekiler gelin misafir edelim çay içelim.
Hocam valla selçuk mah. da oturuyorum bende şuan kayabaşıdayım.
Gece beşik gibi sallandık ondan dolayı bahçeye gittik şuan tekrardan merkeze geldik.

Hocam vallahi Selçuk mAh. Da oturuyorum bende şu an kayabaşıdayım.
Gece beşik gibi sallandık ondan dolayı bahçeye gittik şu an tekrardan merkeze geldik.

Vallahi salıncak gibiydi hocam çok fenaydı biz 1. depremde çok bir problem yaşamadık sabah 6 gibi Nevşehir'e gittik ablamı bırakmak zorunda kaldık Allah'a şukur oralarda çok hissedilmiyormuş haber alabiliyoruz. Telefonlardan deprem uyarılarını açın. En az 15 saniye önceden uyarıyormuş depremi hemen topuk dışarı çıkarsınız. Gece artçı depremler çok oldu.

2. deprem 1. kadar uzun sürmedi ancak çok salladı. Dolap kapakları açıldı açıldı kapandı bilgisayar yere düştü bağda 1 tane laptop buldum. Oradan dedim gireyim seni gördüm Emirhan kardeşim. evde muhabbet kuşumuz vardı çok ürkmüş. evlerde evcil hayvan bırakmayın hayvanların bazıları hissediyor. bizim muhabbet kuşu çok ciyaklamıştı 2. depremden 1 dk önce falan.

Vallahi salıncak gibiydi hocam çok fenaydı biz 1. depremde çok bir problem yaşamadık sabah 6 gibi Nevşehir'e gittik ablamı bırakmak zorunda kaldık Allah'a şukur oralarda çok hissedilmiyormuş haber alabiliyoruz. Telefonlardan deprem uyarılarını açın. En az 15 saniye önceden uyarıyormuş depremi hemen topuk dışarı çıkarsınız. Gece artçı depremler çok oldu.

Hocam gece artçı depremleri pek hissetmedik ama 4.17 de olan depremi hissettiğim kadar öğlenkisini hissetmedim.
Yani hocam şaşırıyorum ev yığma bir de kolon yok ve hala yıkılmadı. 🙂
Balığımızı zor kurtardık olduğu dolap düşüyordu kuşlar da ürkmüş.

Hocam gece artçı depremleri pek hissetmedik ama 4.17 de olan depremi hissettiğim kadar öğlenkisini hissetmedim.
Yani hocam şaşırıyorum ev yığma bir de kolon yok ve hala yıkılmadı. 🙂

Bizde çatlak bile yok ama bizim ev geniş biraz yanlara doğru çıkıntı var babam o yüzden diyor. Ben depremin yönüne doğru değişir diyorum. Biz bir de en üst kattaydık. Çok fazla sallandı sarıova konutları şehit abdulkadir SK. Selçuk mah. Kat 6 no17. Niğde'de kontrol edebilecek var mı?

Niğde diye bir il mi vardı. Ciddiyim ilk defa duydum.

Üzücü. Ama çok küçük zaten. Bilmemen normal. AVM vesaire yok. Üstünden çok küçük bir fay hattı geçiyor. Aşırı dikkatli olun Google deprem uyarılarını açın 2.'ye söylüyorum.

Bizde çatlak bile yok ama bizim ev geniş biraz yanlara doğru çıkıntı var babam o yüzden diyor. Ben depremin yönüne doğru değişir diyorum. Biz bir de en üst kattaydık. Çok fazla sallandı sarıova konutları şehit abdulkadir SK. Selçuk mAh. Kat 6 no17. Niğde'de kontrol edebilecek var mı?

En azından biz 3. kattaydık hocam merdiven sallana sallana aşağıya indik 😃.
Maalesef hocam şu an Selçuk mAh. Da değilim yoksa kontrok ederdim ve doğruyu söylemek gerekirse korkuyorum oradan :d.

En azından biz 3. kattaydık hocam merdiven sallana sallana aşağıya indik 😃.
Maalesef hocam şu an Selçuk mAh. Da değilim yoksa kontrok ederdim.

Canın sağ olsun hocam. Sana bir şey olmasın da. Bir şey olur diye numaramı verebilirim ciddiyim.kardeşim evden korkuyor artık. eve giderken çığlık atıyor falan.çok kötü ya. çok dikkatli olun hocam. şimdi yemek yiyeceğim 4'te bir daha olabilirmiş 9.5 şiddetinde arabalardan çıkmayın. rraenee abimin dediği gibi gırmızı gamyon alın. XD biraz moral olsun diye dedim hemen linç etmeyin.

Niğde evlerinde en az hissediliyormuş sanırım 1. depremde dayımgil uyanmamış bile oralara kaçabilirsiniz. Köy evleriniz kaya ise gitmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı