Hala güncelleme alan Windows 7 sürümü: Windows Embedded Posready 7

Hocam Windows 10 ne olacak peki? Dualboot kullanmak istiyorum legacy yerine CSM veya UEFI var. CSM'ye geçince UEFI de kalan Windows gitmez mi? ISO'yu UEFI'ye çevirme yolu yok mudur?
Bunları okursanız anlarsınız

Son düzenleme:
Sistem çok güzel gözüküyor.

Hocam kullanımlar nasıl? Uygulama desteği nasıl? En basitinden Chrome sürümü en son mu?
Chrome destek vermiyor çünkü base Windows 7, birazcık osu oynadım harici bir sıkıntı yoktu, fakat ram kullanımı %60ı geçince low memory hatası veriyor ayrıca sistem 3-4 saniyelik drop yiyor arada, hep olmuyor.

Arkadaşlar kuramadım ben bir türlü bunu ya. CSM'ye geçince kurulum geliyor ama fare ve klavye çalışmıyor. UEFI seçince de kuruluma gelecekken logoda donuyor. Ne yapsam bilemedim.

Arkadaşlar kuramadım ben bir türlü bunu ya. CSM'ye geçince kurulum geliyor ama fare ve klavye çalışmıyor. UEFI seçince de kuruluma gelecekken logoda donuyor. Ne yapsam bilemedim.

USB 3.0 driverlarını yüklemeden klavye ve mouse çalışmaz. Anakartinizda USB 2.0 portu varsa oraya takın.

Chrome destek vermiyor çünkü base Windows 7, birazcık osu oynadım harici bir sıkıntı yoktu, fakat RAM kullanımı %60ı geçince Low Memory hatası veriyor ayrıca sistem 3-4 saniyelik drop yiyor arada, hep olmuyor.

Aslında uğraşsak bir şekilde o sistemi Windows 10 olarak gösterebiliriz. Bu sayede yeni programlar kurulabilir. Eski bilgisayarlar için hala ideal.

Son düzenleme:
USB 3.0 driverlarını yüklemeden klavye ve mouse çalışmaz. Anakartinizda USB 2.0 portu varsa oraya takın.

Aslında uğraşsak bir şekilde o sistemi Windows 10 olarak gösterebiliriz. Bu sayede yeni programlar kurulabilir. Eski bilgisayarlar için hala ideal.
Hoca Windows 7 Posready'den yazıyorum fakat windows 10 gözüküyor.

Hocam Steam Chrome gibi programları dener misiniz?

Bir de siz UEFI şekilde kurulum yapmayı biliyor musunuz? CSM seçince BIOS'ta Fast boot tarzı çoğu ayarı kapatıyor açılış yavaşlıyor.
UEFI şekilde denedim fakat Starting Windows yazısında kalıyordu, Legacy kurulum yapıp UEFI'ye convert ettim, Az önce Chromium 118 çalıştırdım ondan yazıyorum :) steam'de denemedim hiç.

Steam çalışıyor lan :D
1699467237830.png

Chromium 118 çalıştırdım ondan yazıyorum.

Çok iyi, normalde Chromium 109 son Windows 7'de. Bu sistemi sanırım kuracağım. Aero efektine aşığım.

Hocam Steam Chrome gibi programları dener misiniz?

Bir de siz UEFI şekilde kurulum yapmayı biliyor musunuz? CSM seçince BIOS'ta Fast boot tarzı çoğu ayarı kapatıyor açılış yavaşlıyor.

Hocam UEFI şekilde olan ISO yok galiba bu sürüm için. Ben modlamayı düşünüyorum bu UEFI olayı için. Paylaşırım yapabilirsem.

Yeni konular

Geri
Yukarı