Hala Windows 7 veya XP kullanan var mı?

Evet gerçeği değiştirmiyor. Şayet dediğiniz gibi Windows 7 günümüzde çok iyi olsaydı veyahut oyun performansı olarak hala en performanslı işletim sistemlerinden olsaydı desteği kesilmezdi ve e-sporcular hala kullanıyor olurdu diye düşünüyorum.
Desteğin kesilmesinin bu sebeplerle alakası yok mesele güncellik. Microsoft Windows'u güncellemen için sana gereğinden fazla baskı kuruyor yeni sürümlerde gereğinden fazla senin bilgilerini topluyor bunları sana dayatabiliyorken neden eski sürümleri hala desteklemeye devam etsin ki?

Desteğin kesilmesinin bu sebeplerle alakası yok mesele güncellik. Microsoft Windows'u güncellemen için sana gereğinden fazla baskı kuruyor yeni sürümlerde gereğinden fazla senin bilgilerini topluyor bunları sana dayatabiliyorken neden eski sürümleri hala desteklemeye devam etsin ki?
Çok farklı noktalara değinmişsin ben bu konular hakkında bir şey demedim. 2024 yılında Windows 7 nin 10 veya 11 den daha iyi olduğunu düşünmenin saçma olduğunu söylüyorum bu kadar.

Bende Windows 7 kullanıyorum. Istesem 8 ya da başka işletim sistemine geçecemde, üzülüyorum garibanıma kaç tane dosyam, fotografım, bilgim var. Kıyamıyorum ama üşeniyorum.
Yedeklerseniz bence sorun hallolur ancak sizi anlıyorum Windows 7'nin en güçlü zamanlarında bile 19-10 yıllık bilgisayarımı 7'ye geçirmekte direnmiştim.

O bilgisayar XP kalacak demiştim ve Allah'a şükür bozulmadı, 7 güncelliğini kaybetti ama beni emektar hala XP ve eski fotoğraflar ve oyunlarla dolu.

Ms-DOS oyunları bile yüklü o derece.

Sizi çok iyi anlıyorum insan kolay kolay vazgeçmiyor. Şu an bile Windows 11'e geçmekte direniyorum. Anlamsız fakat gittiği yere kadar stabil Windows 10'u kullanacağım.

Ben kullandım doydum, aramıyorum. Eski sistemler için 2016 Ltsb varken gerek te yok.
O nedir?

Yalnız XPninde hakkını yemeyelim zamanın çok ötesinde ve devrim niteliğinde bir işletim sistemiydi günümüzde bile bazen sanal makindemdeki XP'nin özellikleri beni şaşırtabiliyor.
Ben hatırlıyorum o dönemi.

Çocukluğumda Windows 98 vardı. 98 de çok güzeldi ancak Windows XP kullanabilmek için o çocuk halimle can atardım.

Bilgisayara ısrarlar sonucu hem 98 hem XP kurdurmuştum yıl 2003-2004.

Sonra XP kısmı çökmüştü. Sonra kasa komple çökmüştü.

2006'da dönemin en iyi bilgisayarını toplattı babam. 18 yıl aşırı aktif kullandım. Başına gelmeyen kalmadı. İçindeki tozları temizletmek için oto sanayide hava pompası ile içine hava bastırmıştı babam.

Hala da çalışıyor XP bilgisayarım.

XP candır?

Yedeklerseniz bence sorun hallolur ancak sizi anlıyorum Windows 7'nin en güçlü zamanlarında bile 19-10 yıllık bilgisayarımı 7'ye geçirmekte direnmiştim.

O bilgisayar XP kalacak demiştim ve Allah'a şükür bozulmadı, 7 güncelliğini kaybetti ama beni emektar hala XP ve eski fotoğraflar ve oyunlarla dolu.

Ms-DOS oyunları bile yüklü o derece.

Sizi çok iyi anlıyorum insan kolay kolay vazgeçmiyor. Şu an bile Windows 11'e geçmekte direniyorum. Anlamsız fakat gittiği yere kadar stabil Windows 10'u kullanacağım.

O nedir?

Ben hatırlıyorum o dönemi.

Çocukluğumda Windows 98 vardı. 98 de çok güzeldi ancak Windows XP kullanabilmek için o çocuk halimle can atardım.

Bilgisayara ısrarlar sonucu hem 98 hem XP kurdurmuştum yıl 2003-2004.

Sonra XP kısmı çökmüştü. Sonra kasa komple çökmüştü.

2006'da dönemin en iyi bilgisayarını toplattı babam. 18 yıl aşırı aktif kullandım. Başına gelmeyen kalmadı. İçindeki tozları temizletmek için oto sanayide hava pompası ile içine hava bastırmıştı babam.

Hala da çalışıyor XP bilgisayarım.

XP candır?
Eski pc için en performanslı ama eski yapı numarasına sahip olan W10 sürümüdür.

Çok farklı noktalara değinmişsin ben bu konular hakkında bir şey demedim. 2024 yılında Windows 7'nin 10 veya 11'den daha iyi olduğunu düşünmenin saçma olduğunu söylüyorum bu kadar.

Yahu tabii ki de birçok farklılıklar özellikler falan var mevzu performans ise hiçbir işletim sistemi Windows'a 7'nin eline su dökemiyor sen neyi savunursan savun bunun testleri var, denemeleri var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows XP çok bambaşka bir dünya gerçekten çağ dışı ancak Windows 7 birkaç resmi destekli programların eski sürümü veya resmi olmayan destekle kullanılmasıyla temel kullanıcı için işe yarayan bir OS olacaktır özellikle eski donanımlı cihazlarda windows 10/16 LTSB veya birkaç Lite versiyonun yerine tercih edilebilir hafiflik açısından.

Windows XP çok bambaşka bir dünya gerçekten çağ dışı ancak Windows 7 birkaç resmi destekli programların eski sürümü veya resmi olmayan destekle kullanılmasıyla temel kullanıcı için işe yarayan bir OS olacaktır özellikle eski donanımlı cihazlarda Windows 10/16 LTSB veya birkaç Lite versiyonun yerine tercih edilebilir hafiflik açısından.

LTSB kurduğum her eski makine normal kurduğum ISO'lardan daha yavaştı. :D

Kendimden örnek vereyim. 18 yıllık bilgisayarım hala canavar gibi çalışıyor ve Windows XP yüklü. 2 sene öncesine kadar aktif kullandım.
Arada nostalji olsun diye açarım ve Half-Life, FIFA 07 online, Age of Empires II (1998) online oynarım.

Ancak ana bilgisayarımda Windows 10 yüklü tabii ki.

Peki siz bu yıl olmuş hala XP ya da 7 kullanan birini yakın zamana kadar gördünüz mü?
Ana bilgisayarımda yıllardır Windows 7 kullanıyorum.

Win7.png

Yeni konular

Geri
Yukarı