Half Life 2 Hydra (HL2 Beta)

shocktroop

Hectopat
Makaleler
26
Yer
Trabzon
Hydra NPC'si HL1 "Tentacle" adlı NPC'nin yeniden yapılmış halidir. Hydra, tahminen 2004'ün başında yani oyun çıkmadan bir kaç ay önce oyundan silinmiştir. Hydra, oyundan silinmeden önce bozuk bir hali vardır. Bunun sebebi tahminen Hydra'yı tasarlayan Ken Birdwell'in işinde maalesef başarısız olmasıdır. Bunun üzerine dediğim gibi, Hydra 2004 yılında gelişimin son aylarında oyundan silinmiştir.

Varlığının Kanıtı:

Kendisinin yarım yamalak AI (Yapay zekası) dosyaları bulunmaktadır. Ayrı olarak bir tasarım JPG dosyası.

hydra.jpg

(Düz şekilde dururken.)

NPC Hakkında Bilgiler:

Kendisi aynı 1. oyundaki Tentacle gibidir (Aşağıya ek olarak fotoğrafını bırakıyorum illa ki hatırlarsınız zaten). Hydra Tentacle gibi, bir yılan tarzı yaratıktır. Combine veya insanlık için çalışmaz. Herkesi öldürebilir. Ölmesi de zordur. Genellikle "arı gibi uçar kelebek gibi sokarım" gibi bir şey.

Görünüm:

e3_hydra mapinden çektiğim bir kaç görüntü:
Adsız3.png

Bu da Combine askerini sokarken..

Adsız4.png

Kendisi hakkında çok fazla bilgi yok yine. Sadece Xen'den geldiği düşünülen bir yaratık. Genellikle kanalizasyon gibi yerlerde ortaya çıkıyor. Ayrıca Beta'da kanalizasyon vs. çok daha büyüktü.

Ek olarak Tentacle:

indir (1).jpg

Önceki makalelerim (Yine böyle NPC'ler ile alakalı):
@Taylan Dinler @Razer Hyundai @Samed Babadağ

Buyurun, hocam yeni makale yeni NPC. En son oyunun Borealis görevini yazacağım bu arada.

Son düzenleme:
Galiba hatırlıyorum, bir ara Discord'da sohbet konusu olmuştu. Birisi "savaşması çok sıkıcı ve zor olduğu için silindi." demişti bana. Havalı bir konsept tasarımına sahip, ancak o kadar ince ki gerçekten o sebep ile silinmiş izlenimini veriyor. E3 demolarında da vardı doğru hatırlıyorsam.

Galiba hatırlıyorum, bir ara Discord'da sohbet konusu olmuştu. Birisi "savaşması çok sıkıcı ve zor olduğu için silindi." demişti bana. Havalı bir konsept tasarımına sahip, ancak o kadar ince ki gerçekten o sebep ile silinmiş izlenimini veriyor. E3 demolarında da vardı doğru hatırlıyorsam.
Evet, E3 2002 dosyalarında bulunur kendisi. Ayrıca roket atılamıyor içinden geçiyor. Hem hatalı hem yenmesi zor bir şey. İskeleti saniyede bilmem kaç kere kendini yeniliyor. Buda devasa kod yazılımı ve modelleme demek. Tabii yıl 2003 falan. Youtube gibi bir yer de yok kimse ne yapacağını bilmiyor. Sonradan iptal oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı