Halkbank ATM'sinin parayı yutması

İnterpol falan da devreye girebilir. ATM nin para yutması herkesin başına gelebilecek bir durum. Nadir görülen bir olay değil. Kayıt oluşturduysanız belli zamanda ATM içinde sayım oluyor orada fazla çıkınca sizin paranız size iade ediliyor maalesef 1 2 günde bağırsanda çağırsanda belli bir işleyişi olan şeyi değiştiremezsiniz.

Keşke elinde video kaydı falan olsaydı. Bu gibi durumlar da polisin aranması gerekiyor diye biliyorum.
Video kaydına gerek yok. Bankamatikte log kaydı tutuluyor ve yapılan işlemde hatalı bir şey olursa o yutulan para farklı bir hazneye gidiyor. Zaten dikkat ederseniz parayı ekledikten sonra hemen kabul etmiyor. Siz onayladıktan sonra arkada sayım işlemi tekrar yapılıyor ve para normal hazneye ekleniyor.

Konu sahibinin bu durumda normal bir şekilde bankayı arayıp hangi gün ve saatte bu hatalı işlemi yaptığını belirtmesi yeterli. İade işlemi de çok uzun sürmüyor. Bizim Yapı Kredi ile olan süreç 2 gün sürmüştü.

2 Ekim de 400TL yüklemek için Halkbank ATM'sine gitmiştim. Parayı hazneye yerleştirdim ve ATM para haznesini kapatıp kartımı geri çıkarttı ve kartıma para yansımadı. Hadi müşteri hizmetleri ile görüştüm oyalıyorlar, yardım eder misiniz? Talep falan oluşturmuştu müşteri hizmetleri. Böyle rezil bir şey olamaz.
Bende tam parayı hazneye koydum ATM kapandı komple. Sonradan yeniden açıldı ama hiçbir işlem yapılmamış gibi kartınızı sokun diyordu. Hemen arayıp bağırıp çağırdım meblada 5000₺ civarıydı. Anında geri yansıdı ücretim. Kadın telefonda bana yok kamera kayıtları izlenecek falan dedi. Dedim bunun sorumlusu ben miyim? Belki benim acil bir ödemem var.

Aynı hadi kartla Halkbank atmsinde bende de aynısı olmuştu çok uzatıyolar Halkbank müşteri hizmetlerini ara demişlerdi bana bende 60TL için uğraşmamıştım ama probleminizi büyük ihtimal Halkbank çözer saat kaçta yuttuğunu ve ATM'nin kodunu istiyorlar(ATM'nin ekranının sağ üstünde veya sol üstünde yazıyor).

Nasıl yani hocam kartımın müşteri hizmetlerine ATM ismini şubesini versem yeterli değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı