Halkın Benliğini Kaybetmeye Başlaması

Yanlış anladın. Batının bilim,sanat,özgürlük vb. kavramlarını savunurdu. Bende öyle yazınca yanlış anlaşılmış.
Aynen yanlış anladım. Yoksa Türk Dil Kurumu, Türk Tarih Kurumunu açıp ''Türk Tarihi'' hakkında çalışmalar yapan biri batıcılıkla alakası yok.

Bizim kültürümüzde carşaf denilen olay yoktur. Türban bile sonradan gelmiştir. Bizim kültürümüzde başın arkada tarafı bağlanıp uzantıları göğüs üstüne konurdu. Yaşlılarımız falan hep öyle bağlar dikkat ederseniz. Çok çok eskiden dahi böyleydi. İran devriminden sonra radikalleşmeyle Türkiye'ye sızmıştır. Bu yüzden diyorum ya. Kimseye özenmeyelim. Bizim kültürümüz en güzel kültürdür. Konunun İslamla da alakası yok bence. İslamın en güzel yaşandığı ülke Türkiye'dir. Ama bazı aşırılar Araplara özenince işin suyu çıktı.

İçinizi ferah tutun. Adı Türkiye mi olur, bilmem. Ama Türk devleti hep olacaktır. Anadoludan bizleri kovmak o kadar kolay değil. Biz Suriyeli değiliz. Öyle savaş gördük mü, kaçmayız. Durur savaşırız. Ölmeyi tercih ederiz. 2077 olsa da burdayız, 2100 olsa da burdayız.

Son düzenleme:
Aynen yanlış anladım. Yoksa Türk Dil Kurumu, Türk Tarih Kurumunu açıp Türk Tarihi hakkında çalışmalar yapan biri Batıcılıkla alakası yok.
Atatürk batıyı savunurdu derken. Dediğim gibi Akılcılık,Özgürlük,Bilim veya Sanat gibi değerleri savunduğunu söyledim. Kısa yazmam yanlış anlaşılmaya sebep oldu. TDK ve TTK Türk Milletinin geçmişi Milliyetçilikle alakalıdır. Batıcılık başka şey.

Ne alakası var? Fetva vermek gibi olmasın, dinimizde kadınların çarşaf giymesi zorunlu değil diye biliyorum. Benim annem de kapalı ve dini vecibelerini yerine getiren bir insan ancak çarşafı hayatı boyunca giymemiştir. Dinimizde kadınların tesettüre girmeleri gerekiyor. Kapalı çarşafı bende tasvip etmiyorum ancak çağ dışı demek saçma geliyor. Açık giyinen birisine karışmaya hakkımız yoksa, kapalı giyinen birisine de karışamayız. Bizi ilgilendiren bir durum yok. İnsanlar istedikleri şeyi giymekte, istedikleri dine inanmakta özgürdür. İsterse kafasına poşet geçirsin. Ayrıca açık veya kapalı giyinmenin modernlikle hiç bir alakası yok. Tutturmuşsunuz bir insan modernleşiyor. İnsanın zihni modern olsun, gerisi teferruat.
Kanka sizin dininiz zerre umurum değil. Ben sadece Türkiye'nin dinden arınınca daha özgür,korkusuzca düşünebileceğini, daha fazla zihne yönlenebileceğini söylüyorum. Gökten düştüğü sanılan kitaplara inanmaya devam etmek veya etmemek sizin elinizde. Bir ülkeden göçmek kolay iş, zor olan elindeki ülkeyi düzene sokmaktır. Ve bende size ilk adım olarak dininizi bir kenara bırakmanızı öneriyorum. Veya hayvan kesme bayramı kutlamaya devam edebilirsin.
Bu mu insanlara olan saygın? Çağ dışı ise çağ dışı, bu şahsın kendi hayatı ve seni rahatsız etmeden her TÜRLÜ yaşayabilir. Bunun açığı - kapalısı yok.
Ama sıkıntı şu ki bu olaylar beni rahatsız ediyor. Emin ol eşeğe hallenen her cuma camiye giden psikopatlardan daha çok saygım var. Çok istiyorsanız bunlar için çok güzel ülkeler mevcut bkz: Suriye,Irak,Arabistan. Ya bu ülkeler dinciler için düşünülebilir olacak ya da modern hayata uyum sağlayacaklar burası muz cumhuriyeti değil :

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

huri nedir - Google'da Ara

Son düzenleme:
Açık saçık giyinmek batı özentisi olmuş :) Keşke batıyı örnek alsak. Örnek almayın dediğiniz "batı" insanlara o kadar saygılı ki!
Hiç inanmazdım herkes söylüyor diye. İki sene önce başıma geldi. Karşıdan karşıya geçmek isterken araba resmen durdu ve yol verdi. Bakın vermek zorunda değildi. Ortalama bir hızı vardı ve ben yaklaşana kadar beklemeden geçebilirdi. 2 - 3 saniye durdum, bakıştık resmen. Anlam veremedim.
O yüzden batıyı örnek alın. Bu zamana kadar doğuyu örnek aldık da ne oldu? Biraz da batıyı örnek almayı deneyelim. Denemekten zarar gelmez.

Açık giyinen kişide kapalı giyinen kişide benliğine, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kimliğine yakışır bir şekilde giymeli. Batı iyi diye tamamen batı olma, inancın Arap kaynaklı diye Arap gibi giyinme. Türk ol en azından Türk gibi hisset. Yozlaşmak, benliğini kaybetmek kişinin giyimine göre yorumlanamaz. Bu demek değil ki ülke yozlaşmadı. Vatansever ol, bayrağı sev, Türkçe konuş ama ülkenin kurucu liderine küfür et, alfabesini beğenme, İstiklal Marşı' nın bestesini beğenmeyip değiştirilmesini gündeme getir, T.C ibaresini kaldırmaya çalış, kurucu liderin eserlerini ve anıtlarını yok etmeye çalış. Bu tür "insanlar" ın çoğalmış olması yada seslerini çıkarabiliyor olmaları sebebiyle bizim gibi insanlar, halkın benliğini kaybetmeye başladığını düşünüyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı