Halojen farları LED Xenon fara çevirme

• Konuyu başlatan GTD
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 37
  • Görüntüleme 12B
Hoca hiç iyi olmamış bizde de 2015 jetta var aynı senin yaptığın gibi yapacaktım ama sonuç karşı taraftan küfür yemek oluyor normal halojen sarı farlara geri dönün kısalar için.
Park + sis değişebilir örnek veriyorum biraz gezeceksin gündüz vakti park + sis dolaş sıkıntı olmaz ama kısaları en yakın zamanda eski haline getir derim.
Farkındayım, dediğim gibi u ledlere geçiş yapıcam ozaman mercek olacağı için sıkıntı kalmaz diye düşünüyorum.

Farkındayım, dediğim gibi u LED'lere geçiş yapacağım o zaman mercek olacağı için sıkıntı kalmaz diye düşünüyorum.

U LED farlarda zaten Xenon takılı geliyor.
LED farlarda mercek kullanılmıyor. LED ampüller kendinden mercekli oluyor zaten. Aynı örnekteki mantık.

mercekli-led-ampul-cakar-beyaz__1282836224155321.jpg

U LED farlarda zaten xenon takılı geliyor.
LED farlarda mercek kullanılmıyor. LED ampüller kendinden mercekli oluyor zaten. Aynı örnekteki mantık.

mercekli-led-ampul-cakar-beyaz__1282836224155321.jpg

Aynı örnekteki mantık değil maalesef, son fotoğrafta gördüğünüz gibi ışık dağılıyor ve bu yüzden merceksiz olmaz diyoruz. Ayrıca örenekte bulunan LED'ler ile kısa farlara takılan LED'ler arasında çok büyük fark var hem yapısal olarak hem ışık gücü olarak. Aracımda fabrikasyon mercek vardı (halojen için) ben onlara önce xenon taktım ardından kısa süre LED ile taktım kesme çizgisi bariz bir şekilde belli oluyor ve bir kere karşıdan selektör yemedim.

Arkdaşlar bir sorum olucak. Octavia 2017 style paket aracımda fabrikasyon xenon mercekli far var. Xenonlardan birisinin ömrü bittiği için değiştireceğim ama xenon yerine led takmak istiyorum. Bunun için uyumlu lambalar var. Aklıma tek takılan şey; ben bu ledi taktığım zaman sistem xenon fara uyumlu olduğu için led farlarda sıkıntı oluşur mu? Ledlerde ısınma meydana gelir mi? Bu konuda deneyimi olan arkadaşlar yardımcı olurrsa çok sevinirrim.
1654177706440.png

Arkdaşlar bir sorum olucak. Octavia 2017 style paket aracımda fabrikasyon xenon mercekli far var. Xenonlardan birisinin ömrü bittiği için değiştireceğim ama xenon yerine led takmak istiyorum. Bunun için uyumlu lambalar var. Aklıma tek takılan şey; ben bu ledi taktığım zaman sistem xenon fara uyumlu olduğu için led farlarda sıkıntı oluşur mu? Ledlerde ısınma meydana gelir mi? Bu konuda deneyimi olan arkadaşlar yardımcı olurrsa çok sevinirrim. Eki Görüntüle 1406896
Fabrikasyondan devam etmenizin daha sağlıklı olacağını düşünüyorum, LED far az gelebilir Xenon için tasarlandıysa.

Fabrikasyondan devam etmenizin daha sağlıklı olacağını düşünüyorum, LED far az gelebilir Xenon için tasarlandıysa.
Doğru diyosunuz ama xenon farların orjinal çifti 4000 lira civarında. Buda çok fazla geldi bana. İnternette bu led farlar 700 lira civarında. Hemde led ışıklar daha fazla aydınlatıyor. Tek sıkıntı işte şu ısınma mevzusu. Onuda uzun süre kullanan birisinin deneyimlerini öğrensem tamam :D

Doğru diyosunuz ama xenon farların orijinal çifti 4000 lira civarında. Bu da çok fazla geldi bana. İnternette bu LED farlar 700 lira civarında. Hemde LED ışıklar daha fazla aydınlatıyor. Tek sıkıntı işte şu ısınma mevzusu. Onuda uzun süre kullanan birisinin deneyimlerini öğrensem tamam :D

Orijinal xenon almanıza gerek yok.
Bu markanın ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Orijinal xenon almanıza gerek yok.
Bu markanın ürünlerini tercih edebilirsiniz.
Hiç photonun xenon farını deneyimlediniz mi?

Doğru diyosunuz ama xenon farların orjinal çifti 4000 lira civarında. Buda çok fazla geldi bana. İnternette bu led farlar 700 lira civarında. Hemde led ışıklar daha fazla aydınlatıyor. Tek sıkıntı işte şu ısınma mevzusu. Onuda uzun süre kullanan birisinin deneyimlerini öğrensem tamam :D
Hocam Xenon daha fazla aydınlatmıyor muydu? Orijinal almayın yinede Xenon alın.

Geri
Yukarı