Hamster mı? Muhabbet kuşu mu?

Muhabbet kuşunu; alıştıktan sonra kafesin kapağını açıp evde serbest bir şekilde görece özgür takılmasını sağlayabilirsin ama hamster için bu biraz tehlikeli. Ne kadar alışsa da gidip kablo falan kemirebilir. Bu arada ikisini de besledim, hamster daha çok bakım istiyor. Şu anda evde hiçbir hayvan beslenilmemesi gerektiği kanaatindeyim, yaşam standardı doğa olan bir canlıyı eve hapsetmek pek doğru gelmiyor.

Muhabbet kuşu önde gidiyor, peki hamster diyenler nedenlerini tecrübelerini açıklarsa daha iyi olur çünkü onu hiç beslemedim. Muhabbet kuşunuda 9 sene önce falan besledim.

Muhabbet kuşu besliyorum 5 yıldır. Bana soracak olursanız kesinlikle muhabbet kuşu derim. Yalnız alacaksanız uyarayım, erkek alın ve yanına kuş almayın. Böyle dememin sebebi erkekler daha çok konuşuyor, yanına kuş alırsanız sizinle değil sadece kuşla ilgilenir.
İlk kelimelerini söyleyince çok mutlu oluyorsunuz. Fakat muhabbet kuşları çok ilgi ister, sürekli bulunduğunuz ortamda bulundurun, alışsın. Sabahtan evden çıkıp akşam geldiğimde bile küsebiliyorlar. Hamster konusunda bilemiyorum, yani benim gözümde fareden ibaret. Onu da düşünmüştük fakat şu an muhabbet kuşu aldığım için çok memnunum.

Muhabbet kuşu besliyorum 5 yıldır. Bana soracak olursanız kesinlikle muhabbet kuşu derim. Yalnız alacaksanız uyarayım, erkek alın ve yanına kuş almayın. Böyle dememin sebebi erkekler daha çok konuşuyor, yanına kuş alırsanız sizinle değil sadece kuşla ilgilenir.
İlk kelimelerini söyleyince çok mutlu oluyorsunuz. Fakat muhabbet kuşları çok ilgi ister, sürekli bulunduğunuz ortamda bulundurun, alışsın. Sabahtan evden çıkıp akşam geldiğimde bile küsebiliyorlar. Hamster konusunda bilemiyorum, yani benim gözümde fareden ibaret. Onu da düşünmüştük fakat şu an muhabbet kuşu aldığım için çok memnunum.

Peki erkeklerde kızgınlık dönemlerinde size karşı tavrı değişiyor mu?

Hamster bence. Benimki 2 sene yaşadı. Ömürleri kısa bunu göz önüne alarak karar ver. Ama inanılmaz şirinler şeffaf plastik topları var içine koyuyorsun ve evin içinde istediği yere gidebiliyor. Bu tarz oyuncaklar bunun gibi hareketli bir hayvan için çok önemli.
Onun dışında kuş gibi tüy dökme vs. gibi sorunları yok. Kafes temizliği var bir tek harici birşeyi yok.

Ben net olarak hamster derim çok fazla sesi yok ne bulsa yer beslemesi temizlemesi kolay. Tek zor nokta ona uygun bir ortam hazırlama olacaktır minicik kuş kafesi gibi yerde duramaz hayvan sonuçta. Bir ara hamster alacaktım ancak aile sıkıntı çıkardı o yüzden en iyisi balıktır :D.
Hamster bence. Benimki 2 sene yaşadı. Ömürleri kısa bunu göz önüne alarak karar ver. Ama inanılmaz şirinler şeffaf plastik topları var içine koyuyorsun ve evin içinde istediği yere gidebiliyor. Bu tarz oyuncaklar bunun gibi hareketli bir hayvan için çok önemli.
Onun dışında kuş gibi tüy dökme vs. gibi sorunları yok. Kafes temizliği var bir tek harici birşeyi yok.

Arkadaşın dediği gibi plastik topa koyuyorsunuz o kafasına göre takılıyor oda içinde eğer derseniz yok kartondan bir oyun alanı gibi kaplarsınız odanın zeminini. Koltukların altları vs kapatılır o şekilde kendisi gezinir bu size kalmış. Yemeğini koy, ayda 1 kafes temizliği yap bitti.

Son düzenleme:
Ben net olarak hamster derim çok fazla sesi yok ne bulsa yer beslemesi temizlemesi kolay. Tek zor nokta ona uygun bir ortam hazırlama olacaktır minicik kuş kafesi gibi yerde duramaz hayvan sonuçta. Bir ara hamster alacaktım ancak aile sıkıntı çıkardı o yüzden en iyisi balıktır :D.

Arkadaşın dediği gibi plastik topa koyuyorsunuz o kafasına göre takılıyor oda içinde eğer derseniz yok kartondan bir oyun alanı gibi kaplarsınız odanın zeminini. Koltukların altları vs kapatılır o şekilde kendisi gezinir bu size kalmış. Yemeğini koy, ayda 1 kafes temizliği yap bitti.

Ben alırsam Suriye hamsterı alacağım. Bu hayvan gündüzleri hep uyur mu? Ne zaman birlikte vakit geçirebiliriz?

Ben alırsam Suriye hamsterı alacağım. Bu hayvan gündüzleri hep uyur mu? Ne zaman birlikte vakit geçirebiliriz?

Gündüzleri hep uyumaz. Ancak 1 2 saat rahat zaman geçirirsiniz hayvan ile. @Elassar hocam beslemiş daha iyi tavsiye verecektir.

Hayır gündüzleri tabiki de sürekli uyumuyorlar. Uyanık oldukları vakit de bir hayli fazla. Yani bu konuda sıkıntı yapmana gerek yok çünkü hafifçe dokunarak uyandırırsın oynamak istiyorsa ona göre bir reaksiyon verir ha uyumak istiyorsa da döner arkasını uyur hiç umursamaz 😀 Ancak doğası gereği akşamları daha hareketliler. Akşamdan kastım da 18 gibi hareketlenmeye başlıyorlar.

Hayır gündüzleri tabii ki de sürekli uyumuyorlar. Uyanık oldukları vakit de bir hayli fazla. Yani bu konuda sıkıntı yapmana gerek yok çünkü hafifçe dokunarak uyandırırsın oynamak istiyorsa ona göre bir reaksiyon verir ha uyumak istiyorsa da döner arkasını uyur hiç umursamaz 😀 ancak doğası gereği akşamları daha hareketliler. Akşamdan kastım da 18 gibi hareketlenmeye başlıyorlar.

Çiftleştirmesek olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı