Hamza Yerlikaya'nın lise diploması sahte çıktı!

Kişi, sahte diplomayı kullanıp bir yerlere gelmiş. İster üniversite ister tekrar lise okusun, bu diploma ile bir yerlere gelmiş.

bu diploma ile Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na kaydını yaptırdığını savunmuştur.

Sanığın kullandığı diplomanın sahte olup bu, sahteliği yapanlarla dayanışma içine girdiğine, bu suça katıldığına dair herhangi bir delil yoktur. Mevcut delil durumuna göre ancak sanığın sahte olan diplomayı bilerek kullandığı söylenebilir.”

Kişi, sahte diplomayı kullanıp bir yerlere gelmiş. İster üniversite ister tekrar lise okusun, bu diploma ile bir yerlere gelmiş.

bu diploma ile Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na kaydını yaptırdığını savunmuştur.

Sanığın kullandığı diplomanın sahte olup bu, sahteliği yapanlarla dayanışma içine girdiğine, bu suça katıldığına dair herhangi bir delil yoktur. Mevcut delil durumuna göre ancak sanığın sahte olan diplomayı bilerek kullandığı söylenebilir.”
Bu haber yeni mi bu arada?

Okuduğunuzu anlamanız gerekiyor.

Sonradan açık öğretim mezunu oldu diye belgede sahtecilik yapmasını savunayım, onu istiyorsun herhalde :D

Peki neye takılmalıyım? Yüksek bir makamda olan birisi ve lise diploması sahte çıkıyor. Farklı bir ülkede yaşanmış olsaydı bu durum yer yerinden oynardı.
Okuuğumu anlıyorum. Adama lise okumamış derseniz karşılığında alacağınız cevap budur.

Size oturun sahte diplomayı savunan diyen yok. Okuduğunuzu siz anlamıyorsunuz.

Sahte diploma 1995 yılında alınmış. Mahkeme 1999'da başlamış, karar 2001 yılına ait. Tweette paylaşılanlar 2004 ile başlıyor. Yerlikaya'nın geçmişine bakıyoruz, ne çıkıyor? 1999 yılında İBB'ye girmiş. Kimin dönemi Erdoğan'ın. Siz de takılmışsınız diploma sahte diye. Siz konuşulacak asıl şeyin bu olmadığını düşünüyorsanız bir şey diyemem, zaten piyes gibi muhalefetiyle iktidarıyla siyaset. Adam zaten kullanmamış günümüze kadar çünkü bu mahkeme kararı 2001 yılına ait. Mahkeme süreci de 99'da başlamış. Gazi üniversitesine başvuramamış ya da başvurmuş ama kayıt olamamış. Vs.

Birkaç senedir dava devam ediyordu sanırım, şu an bu çıkan karar yeni olmalı.
2001 yılında karara bağlanmış. Belgeyi de mi okumuyorsunuz?

Allah'ım ülkenin muhalefeti niye böyle?

Son düzenleyen: Moderatör:
Okuduğumu anlıyorum. Adama lise okumamış derseniz karşılığında alacağınız cevap budur.

Sahte diploma haberini görüyorum, lise okumamış diyorum. Ne demeliydim? Sahte belgeyi savunmayın kardeşim. Bir gün sahte lise diploması kullanan kişinin ilerleyen zamanlarda ne yapacağı belli olmaz ve bu adam devletin önemli makamında çalışan birisi. Neyse Özkan'ın yokluğunu aratmayacaksın anlaşılan. @Recep Baltaş

Sahte diploma haberini görüyorum, lise okumamış diyorum. Ne demeliydim? Sahte belgeyi savunmayın kardeşim. Bir gün sahte lise diploması kullanan kişinin ilerleyen zamanlarda ne yapacağı belli olmaz ve bu adam devletin önemli makamında çalışan birisi. Neyse Özkan'ın yokluğunu aratmayacaksın anlaşılan.
Kardeşim anlatamıyorum benim Türkçe yetmiyor. Sahte diplomayı savun mu diyorum sana ben mi savunuyorum? Adamın eğitimi yok diyorsunuz yüksek lisans bitirmiş, diploması sahteymiş diyorsunuz açıköğretimden mezun olup tekrar almış. 2 farklı diploma var. Birisi açıköğretimden alınan diğeri bu mahkeme kararında ki sahte diploma. Özkan'ın yokluğunu siz aratmıyorsunuz asıl. Akpliden farkım ne diye bir sorgulayın. Olayları bu kadar idrak etmemek büyük çaba gerektiriyor.

Tüh, kararın verildiği tarihi göremediğimiz için kötü muhalefet olduk. Nolur senin gözünde iyi muhalefet olalım, lütfen.

Karar ha 2000 yılında verilmiş ha 2022 de verilmiş ne fark eder? Bu kişi şu an Vakıfbank'da yönetici olarak çalışıyor.

@Estar Abi işte sorun da orada, dediğimi anlamıyorsun.

Bari lise diplomanız olsun be, herkes lise mezunu zaten.

Ben bari lise diplomanız olsun dedim, sen de var dedin. Tamam bak burada okeyiz, sonra mesele sahte diplomaya geliyor. Bunu da savunmayın diyorum, cezası neyse çeksin.

Geri
Yukarı