Hande Karacasu gözaltına alındı

Göz göre göre kin ve nefret kaşınıyor işte bu kadar da yapmayın.

Bazı olayları düşünüp tartmak süzgeçten geçirmek lazım. Nedir ne değildir diye sorgulamak lazım. Çok kolay işlemler birazcık bakmak parçaları birleştirmek lazım. Sözde haberde tweet görünüyor ismi aratırsın direk çıkıyor zaten. Üyelik tarihi belli 2022 Mart ve hemen bu paylaşımları yapıyor ve altına Türkçe yazıyor her şeyi.

Bir Pakistanlı neden Antalya üstünden Türkiye'ye silah getirsin hem de cihat için :D üstüne adam taliban üyesi :D Pakistan Türkiye ile ilişkileri en iyi olan ülke. Pakistanlı birisi Müslüman ülkede kiminle cihat yapacak! Kime karşı yapacak. Üstüne kendi ülkesi bitti Türkiye'de mi yapacak.

Ve aynı üyenin devam eden tweetlerine bakıyoruz. Adam işi gücü bırakmış hemen sonrada Atatürk'ten ve laiklikten nefret ediyorum diyor... Vay anasını :D elin Pakistanlı taliban üyesi Türkiye'ye geliyor ve Atatürk'ten nefre ediyor hemen çok dert oluyor adama bunlar olabilecek şeyler mi? Ve bunları herkese açık tweeter hesabından yapıyor. Resmen sinir uçları kaşınıyor.
Gerçekten kin ve nefret aşılamak amacıyla böyle şeyler yapılıyorsa bile bu mültecileri veya Pakistanlıları sevmek için bir sebep değil. Hadi çoğunluğu Talibancı değil varsayalım; diğer türlü sorun çıkarmıyorlar mı? En basitinden ülkeyi Araplaştırmaları bile gitmelerini istemek için yeterli bir sebep.

Gerçekten kin ve nefret aşılamak amacıyla böyle şeyler yapılıyorsa bile bu mültecileri veya Pakistanlıları sevmek için bir sebep değil. Hadi çoğunluğu Talibancı değil varsayalım; diğer türlü sorun çıkarmıyorlar mı? En basitinden ülkeyi Araplaştırmaları bile gitmelerini istemek için yeterli bir sebep.

Kimseyi sev diyen yok ki. Bir haberi okurken balıklama inanmayın azıcık sorgulayın diyorum ben sadece. Sen hobi olarak sevmemeye devam edebilirsin. Ama kasıtlı olarak nefret kusulması veya algı oluşturmak için yalan haber yapılması yanlış. Ve bu tarz haberleri hep arka arkaya çıkarıyorlar 3-5 sene öncekinin haberini bile birden gündeme tekrar atıyorlar sırf millet daha çok gaza gelsin diye.

İşte bu tarz haberlere sorgulamadan inanan bir kitle var. Ve sonra altına yazılan mesajlar elime silah alacağım sokağa çıkacağım yok Suriyelileri vuracağım Pakistanlıları döveceğim Afgan'ları keseceğim diyen tipler çıkıyor ortaya... Bir ara Ankara'da da bazı Suriyeli ailelerin evi dükkanı yakılmış yağmalanmıştı.
Her millet ırk din meshep içinde iyiside vardır kötüsüde herkesi bir kefeye koyup linç kültürü altında eritiyoruz ne yazık ki bu tarz kasıtlı haberler ile. Pakistan nufusu 225 milyon! Veya Suriye'den gelen 4 milyon insanın hepsi mi şerefsiz yoksuz yada cahil !

İnşallah seçimlerde yönetimde değişiklik olur da, ülkede heryerde cirit atan bu mültecilerden ve teröristlerden, sonrasında da kurumlarımızın işini düzgün yapabilmesi için temizliğine başlanır.

Kimseyi sev diyen yok ki. Bir haberi okurken balıklama inanmayın azıcık sorgulayın diyorum ben sadece. Sen hobi olarak sevmemeye devam edebilirsin. Ama kasıtlı olarak nefret kusulması veya algı oluşturmak için yalan haber yapılması yanlış. Ve bu tarz haberleri hep arka arkaya çıkarıyorlar 3-5 sene öncekinin haberini bile birden gündeme tekrar atıyorlar sırf millet daha çok gaza gelsin diye.

İşte bu tarz haberlere sorgulamadan inanan bir kitle var. Ve sonra altına yazılan mesajlar elime silah alacağım sokağa çıkacağım yok Suriyelileri vuracağım Pakistanlıları döveceğim Afgan'ları keseceğim diyen tipler çıkıyor ortaya... Bir ara Ankara'da da bazı Suriyeli ailelerin evi dükkanı yakılmış yağmalanmıştı.
Her millet ırk din meshep içinde iyiside vardır kötüsüde herkesi bir kefeye koyup linç kültürü altında eritiyoruz ne yazık ki bu tarz kasıtlı haberler ile. Pakistan nufusu 225 milyon! Veya Suriye'den gelen 4 milyon insanın hepsi mi şerefsiz yoksuz yada cahil !
Ben bu konuyu da diğer konuları da yeterince sorguluyorum zaten. Bu insanları sevmemek benim için hobi değil vatani bir vazifedir. 3-5 sene öncenin haberleriyle milleti gazlayanların da eline sağlık. Bu milleti gazlamazsan hiçbir şey yapmaz çünkü.

Hepsi kötü değildir tabii ki, içlerinden iyi, ahlaklı olanı da vardır. Sorun "ahlak" tanımının toplumdan topluma değişmesi. 12 yaşında kızlarla evlenmeyi normal kabul eden, şort giyen insanları görünce mucize görmüş gibi ağzı açılan insanlar bunlar. Ahlak yapıları Türk toplumuna uygun değil.

Ama onu da geçtim, sırf ülkeyi Araplaştırmaları bile bunları sevmemek için yeterli bir sebep. Kendi iğrenç ülkelerini batırıp buraya geldiler, şimdi de burayı kendi topraklarına çeviriyorlar. Sağa sola Arapça tabelalar asıyorlar, bölgesel marketleri tekellerine alıyorlar. Bunların ülkede bulunması Türk kültürüne ve diline tehdittir.

Militer doktrin bebesini enselemişler. Askeriyede 1 saat nöbet tutamayan adamlar sosyal medyada militarist kesiliyor.
Bir ara takip ediyordum terör operasyonlarindan haber almak için. Şu son tweetleri biraz boştu. Yine de hapis yemesi doğru olmaz.
Militer doktrin bebesini enselemişler. Askeriyede 1 saat nöbet tutamayan adamlar sosyal medyada militarist kesiliyor.
Serbest bırakmışlar, tweet atmaya devam ediyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı