Hangi 4070 Ti modeli tercih edilmeli?

Ben de sizin gibi düşünüyorum. RX 6700 xt kullanıcısıyım ama DLSS 3.0 çok cezbedici. Dayanamıyor insan.
Düşük VRAM olan kartlarda DLSS kullanamazsınız dostum. Güncel oyunlar min. 12VRAM kullanıyor. Sistemimde MW2 oynadığımda 16-17 lere kadar VRAM dayanıyor. RT Teknolojisinide AMD tarafı yıllardır kullanıyor zaten ki FSR 2.0 var. DLSS var deyipte 12VRAM olan Nvidia kartlarını tavsiye edenler artık neyi savunduklarını araştırsınlar bir zahmet.
4K da her oyunu max ayarlarda RT açık şekilde rahat oynatabilecek bir kart için en az 16 GB VRAM koyulması gerekiyor.
Nvidia nın planlı eskitme politikası işte.
Aynen öyle. Bu yüzden illa nvidia'dan başka kart almayacam kafasındaysa birisi 4080 den aşağı almaması lazım. Tamamen para israfı.

Aynen öyle. Bu yüzden illa nvidia'dan başka kart almayacam kafasındaysa birisi 4080 den aşağı almaması lazım. Tamamen para israfı.
Katılıyorum.
Uzun süreli kullanım için Nvidia tarafında alınacak kartlar belli zaten, 2.el olarak 3090,3090 Tİ (yüksek güç tüketimi hesaba katılmalı) ve 4080/4080 TI/4090/4090 TI.

Düşük VRAM olan kartlarda DLSS kullanamazsınız dostum. Güncel oyunlar minimum 12VRAM kullanıyor. Sistemimde MW2 oynadığımda 16-17'lere kadar VRAM dayanıyor. RT teknolojisini de AMD tarafı yıllardır kullanıyor zaten ki FSR 2.0 var. DLSS var deyipte 12VRAM olan NVIDIA kartlarını tavsiye edenler artık neyi savunduklarını araştırsınlar bir zahmet.

Aynen öyle. Bu yüzden illa NVIDIA'dan başka kart almayacağım kafasındaysa birisi 4080'den aşağı almaması lazım. Tamamen para israfı.

Dediğinize aynen katılıyorum. NVIDIA da VRAM olayı gerçekten saçma. Zaten DLSS görüntüyü bozuyor. Ben FSR açmıyorum mesela.

Zotac trinity OC 4070 Ti internette 21K'ya bulunabiliyorken mesela ASUS ROG STRIX 4070 Ti 25k. Aynı kartı başka firmaların çıkarması hakkında bile bilgi sahibi değilim, neden ekran kartları bu şekilde çıkarılıyor ve ASUS almak için aradaki 5K farkı vermeye değer mi? Ya da hangi 4070 Ti kartı almak mantıklıdır?

Eğer soğutması iyi ise ucuz olanı tercih et gou aynı değişen bir şey yok sırf marka diye fazla paraya alacağına kalan 4-5k yı değerlendir

Rehber açabilir misiniz
Ne rehberi dostum basic bilgiler bunlar. DLSS ve RT ekstra netlik görüntü vs oluşturan teknolojiler bunun akabinde daha fazla bellek kullanıyorlar. Düşük VRAM olan kartta bunları kullanırsanız yetersiz olduğu için FPS Dropları ve ısınma başlıyor buda performansınızı arttıracağına yerlerde süründürüyor.
Dediğinize aynen katılıyorum. NVIDIA da VRAM olayı gerçekten saçma. Zaten DLSS görüntüyü bozuyor. Ben FSR açmıyorum mesela.
6700 XT kartınız var FSR açabilirsiniz dostum farklı seçenekleri var zaten oyununa göre deneme yaparak en uygununu seçebilirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı