Hangi alanda devam etmeliyim?

tunahan4321

Picopat
17 yaşındayım grafik tasarım işleri ile ugrasiyorum ama ailem artık yapay zeka çıktı her şeyi yapıyor ne boş boş işlerle uğraşıyorsun oku memur ol diyorlar kardeşlerim bana bilgisayar kullanmamı yani oyun oynamamı yasakladı. Ayrıyeten Twitch'te YouTube'da ders dışında videolar izlememi istemiyorlar gördüklerinde bana ya bagiriyorlar ya da baskı kurmaya çalışıyorlar ben şu anda PC im yeterli olmadığı için modelleme eğitimi alamıyorum sadece banner manipülasyon wallpaper vb. tarzı icerikler yapabiliyorum.
Ve ne yapacağımı cidden bilmiyorum bazen ağlayarak ders çalışıyorum sizce ne yapmaliyim?

Aslında yapay zekanın bu kadar gelişmesi işlerinizi daha da kolaylaştırır. Örneğin yapay zekadan bir tasarım istersiniz ve bu tasarımı siz yaratıcılığınızla daha ileri bir seviye getirmenize yardımcı olur. Yani yapay zeka çok gelişti gelişmeye de devam edecek ve biz bu yapay zekayı kendimize hizmet etmesi için kullanırsak ondan en verimli şekilde yararlanmış oluruz bence. Ailen konusunda diyebileceğim şeyler onlarla iletişim kurmaya çalışmandan başka bir şey gelmedi aklıma. Ben de benzer baskıları arada görüyordum kendimi alanımda geliştirip onların "ileride nasıl para kazanacaksın, git bir yerde çalış " şeklindeki düşüncelerine çalıştığın konu hakkında bilgilendirirsen belki etkisi olabilir ya da yaptığın tasarımları gelin bakın ben ne yaptım nasıl olmuş tarzında onlarında fikilerini alarak bu alanın aslında düşündükleri gibi olmadığını anlamalarını sağlayabilirisniz belki. Sonuç olarak eğer gerçekten bu alanda çalışmayı seviyorsanız garfik tasarım alanına yönelmeniz yönündedir. Yine bu sizin hayatınız benim bu alana yönelin dememde doğru değil. İçinizden geldiği şekilde ve bazı zorluklarla karşılaşacağınızı bilerek alanınızı seçin. Hiçbir alan kolay değildir illa ikisinde de zorluklarla karşılaşacaksınız yılmazsanız ve yeterince sabrederseniz siz kazanırsınız. Umarım az da olsa yardımcı olmuşumdur :).

Yeni konular

Geri
Yukarı