Hangi Antivirüs Programını Kullanıyorsunuz?

Emre Erçetinn

Hectopat
Daha fazla  
Hangi antivirüs programını kullanıyorsunuz? Neden?

Kimler hangi Antivirüs yazılımı tarafından korunuyormuş görelim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mcafee kullanıyorum. Bilgisayarı güvende tutuyor. Chrome eklentisi sayesinde şüpheli sitelere girerken sizi uyarıyor. Ve internetten indirdiğiniz dosyaları anında tarıyor. Virüs bulursa karantinaya alıyor.
Biraz alakasız olabilir fakat, piyasayı manipüle etmeyi hobi haline getirmiş paragöz bir insan bozmasının sahip olduğu antivirüs programı bana güven vermiyor.

Mcafee üyeliğim seneye bitiyor. Kaspersky'a geçiş yapacağım. Hem yıllık ücreti Mcafee'den daha ucuz hem de arkaplanda çalışırken sisteme daha az yük oluyor. (Mcafee'nin bir sürümünde ''Mcafee Core Module Service'' adlı uygulamanın 400MB ram kullandığını gördüm. Neyse ki şuan böyle bir sorun yok.

Son düzenleme:
Biraz alakasız olabilir fakat, piyasayı manipüle etmeyi hobi haline getirmiş paragöz bir insan bozmasının sahip olduğu antivirüs programı bana güven vermiyor.
Dostum McAfee artık eskisi gibi değil kendini günden güne geliştiriyor 1 yıl kullanmıştım çok memnun kaldım ama sonra başka nedenlerden dolayı kullanmayı bıraktım ayrıca 2018 yapılan test de McAfee TOP-5 de.

Dostum McAfee artık eskisi gibi değil kendini günden güne geliştiriyor 1 yıl kullanmıştım çok memnun kaldım ama sonra başka nedenlerden dolayı kullanmayı bıraktım ayrıca 2018 yapılan test de McAfee TOP-5 de.
Bilgi için sağ olun. Zaten benimki pek bilimsel bir yaklaşım değil, sadece adamın kişiliğinden ötürü önyargı.
Hakareti size etmiyor Mcafee'nin sahibine ediyor.
Sanırım bir yanlış anlaşılma olmuş ve siz bilgilendirme yapmışsınız. Teşekkürler.

Bende Kaspersky İnternet Security kullanıyorum 3 gün sonra bitiyor oylamaya bakılırsa Kaspersky a devam etmeliyim
Yanlış düşünüyorsunuz. Malwarebytes'ın 3. çıktığı oylamaya değilde kendiniz araştırma yaparak, bilgi edinerek karar verseniz daha doğru seçimler yaparsınız. Kaspersky veya o listede olan başka bir firmaya kötü demiyorum. Sadece doğru kaynaklardan bilgi edinirseniz kullandığınız yazılım hakkında veya diğer yazılımlar hakkında daha çok bilgi edinirsiniz. Mesela listede ki Avast ve AVG'nin aralarında ki tek fark isim. Antivirüs motorları, koruma modülleri, diskte ki dosya boyutundan tutun, içerisinde ki dosyaların isimleri herşey birebir aynı. Ayrı isim ve web sitelerinin olmasının sebebi farklı müşteri kitleleri. AVG'nin sahibi Avast, AVG'nin farklı bir müşteri kitlesinin olduğunu bildiği için ürünleri böyle sunuyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı