Rehber Hangi antivirüs programının ücretsiz sürümü daha başarılı?

Merhaba değerli üyeler,

Bu yazımda incelemiş olduğum 4 antivirüs programının, deneme sürümlerini karşılaştırıyorum.
İyi okumalar.

Programlar : Avast, Kaspersky, ESET, Malwarebytes.
Harddisk'imde 232.497 dosya vardı ve 4 tane virüs vardı.

Avast : Uygulamaların zorla kurdurduğu yazılımdan birşey beklenmez ki... :) (Kusura bakmayın açıklama yapmayacağım antivirüs gibi davranmıyor.)

Kaspersky : En çok bu programdan umutluydum ama ; Sadece yüzeysel bir tarama yaptı, CPU ve RAM'i aşırı gereksiz yordu, 34 dakika sürdü. :(
Web koruması : web koruması da keza öyle, pek başarılı denemez.

ESET : Bir beklentim yoktu ancak Kaspersky gibi ; Derinlemesine gibi gösterse de 2 virüsü buldu, CPU ve RAM gereksiz yoruldu, 1 saat 37 dakika sürdü şaka gibi. :(
Web koruması : Fena değildi, güvenli olmayan sitelere genelde müsade etmiyor, ağırlığını gösteriyordu.

Malwarebytes (üzümlü kekim) : Derinlemesine tarama yapmıyor gibi gözüktü başlarda, çok hızlı ilerliyor ne CPU ne RAM'e yüklenmiyordu. Dosya yollarına baktığımda detayları anladım. 6 dakika 47 saniye sürdü. 4 virüsü de buldu, temizledi, ek olarak : Tencent programının (silmiştim fakat kalıntıları duruyormuş.) kalıntılarını da kaldırdı.

Web koruması : Yeterli değil ama, ücretsiz sürüm için ideal. ESET'i anımsatıyor gibi.

Fotoğraf ekleyemedim çünkü : Pek müsait değilim kusuruma bakmayın.

Umarım beğenmişsinizdir, kazanan Malwarebytes, saygılarımla.
-Emir.

Avast'ı hiç sevmiyorum ve önermem de veri kaçırdığını çoğu kişi bilir.
İncelemede önyargıları kenara koymalısın. Mesela ben de Windows'u sevme. Ama gel gör ki, WSL ile alakalı rehber yapmışım. Sevmeli, sevmemeli değil olay, objektif olacaksın. Eksisi, artısı yazacaksın ki, herkes neyin ne olduğunu görsün.

İncelemede önyargıları kenara koymalısın. Mesela ben de Windows'u sevme. Ama gel gör ki, WSL ile alakalı rehber yapmışım. Sevmeli, sevmemeli değil olay, objektif olacaksın. Eksisi, artısı yazacaksın ki, herkes neyin ne olduğunu görsün.
Haklısınız ama insanız hata yapabiliriz yani. :)

Ben her zaman deneyimlerime dayanırım ona göre konuşurum, Avast mevzusu da keza öyle.

Yazıyı düzenlemem, ancak haklısınız yani ne denilebilir ki?

Umarım aramızda kırgınlık olmaz. :)

Ben de eskiden böyle atılımlar yapardım, gençliğin verdiği heyecan işte:)

Ancak bilgisizce yazdığımdan çoğu kez eleştirildim, topa tutuldum:D
Hep kendimi haklı görürdüm, kimsenin fikrine saygı duymazdım, kendimi bir şey zannederdim.

Sonra büyüdükçe ve öğrendikçe ne kadar cahil olduğumu idrak ettim ve yazdıklarımdan utandım, mahcup oldum.
İnsanın olgunlaşması gerek, hayatın acısını tatması gerek, etrafındaki insanları fark etmesi/toplum gerçeğini idrak etmesi gerek. Hayalperestliği bırakıp işi ehline teslim etmesi gerek. Yapabileceklerinin sınırını görmesi, yani kendi imkanını/potansiyelini anlaması ve buna uygun hareket etmesi gerek. İlle de şu olsun, diye diretmek anlamsız. Yenilgiyi kabullenmek en büyük faziletlerden biri.

İnsan kendini hep yüce görür.
Zamanla da kimin yüce kimin cüce olduğunu idrak eder:)

Hayat güzel, hayat kötü.
Umarım sizinki güzel olur:)

Herkese iyi geceler dilerim...

Geri
Yukarı