Hangi aşıyı olacaksınız?

Yurtdışına yaşamaya gitmeyecek olsam, bünyeme güvendiğimden dolayı aşı olmayacaktım ama maalesef ki BioNTech zorunlu.
Bana virüs bulaşsa maksimum 2 günde atlatırım. 1 yaşımdan beri fizyoterapi alıyorum yani spor yapıyorum. Hiçbir sporcunun 2 günden daha uzun sürede atlattığını görmedim. Fakat sizin böyle bir etkilniğiniz yoksa veya ailenizle birlikte yaşıyorsanız virüs sizi zor durumda bırakabilir o yüzden aşı olmanızı tavsiye ederim.

Son düzenleme:
İki aşı da gayet güvenli ve etkilidir. Sinovac aşısının etkinliği hem yurtdışındaki hem de Türkiyedeki testlerde teyit edildi. Benim gibi bir çok doktorun hayatını kurtardı Sinovac.

Ancak Biontech'in bazı avantajları var;
1-Yurtdışına gidecekseniz, Sinovac aşısını Avrupa Birliği onaylamadı. İki adet Biontech aşısı olduğunuzu belgelemeniz gerek.
2-Biontech'in antikor devamlılığı Sinovac'a göre daha iyi. Sinovac sonrasından 4-6 içinde Boost dediğimiz hatırlarma dozu gerekirken, Biontech'de bu antikor seviyelerinin 1 sene kalıcı olabildğini görüyoruz. O nedenle şuanda 2 doz Biontech sonrası 3. doz yapan ülke yok. (İleride gerekebilir)

Pandemiden kurtulmanın tek yolu AŞIDIR. Aşı karşıtı salakları dinlemeyin. Benim bünyem güçlüdür demeyin. Kendiniz hastalanmazsınız ancak bulaştırıp katil olursunuz. Aklınızı kullanın.

Alman değil o aşıyı bulanlar 2 Türk buldu.
İstediğiniz kadar inkar edin. Onlar Alman bilimcileri biri zaten Almanya'da doğup büyümüş biri de daha Lise yaşlarına gelmeden göç etmiş. Daha da önemlisi bu insanlar tüm öğrenimini Almanya'da gerçekleştirmiş. Sadece etnik kökenleri Türk diye onların başarısını Türkiye'ye yayamazsınız. Eğer başarıyı istiyorsanız başta eğitim sistemini ve spora olan bakışı değiştirmeniz lazım.
Pandemiden kurtulmanın tek yolu AŞIDIR. Aşı karşıtı salakları dinlemeyin. Benim bünyem güçlüdür demeyin. Kendiniz hastalanmazsınız ancak bulaştırıp katil olursunuz. Aklınızı kullanın.
Şu bir gerçek ki, pandemi aciliyetinden dolayı aşıların test süresi kısa tutuldu.
Dolaıysıyla hiçkimse piyasadaki hiçbir aşının 2-3 yıl yada 5 yıl gibi uzun vadedeki yan etkilerini bilmiyor. Aklımı kullanıp bu sebeplerden dolayı aşıdan sakınıyorum zaten. Pozitif isem evde otururum zaten 2 gün hadi 3 gün sürer atlatmam evden dışarı çıkmadığım sürece nereye bulaştırıyorum ki?

Son düzenleme:
İstediğiniz kadar inkar edin. Onlar alman bilimcileri biri zaten Almanya'da doğup büyümüş biri de daha lise yaşlarına gelmeden göç etmiş. Daha da önemlisi bu insanlar tüm öğrenimini Almanya'da gerçekleştirmiş. Sadece etnik kökenleri Türk diye onların başarısını Türkiye'ye yayamazsınız. Eğer başarıyı istiyorsanız başta eğitim sistemini ve spora olan bakışı değiştirmeniz lazım.
Ben Türkiye demedim. 2 Türk buldu dedim Türkçe varsa.

Dolaıysıyla hiç kimse piyasadaki hiçbir aşının 2-3 yıl ya da 5 yıl gibi uzun vadedeki yan etkilerini bilmiyor. Aklımı kullanıp bu sebeplerden dolayı aşıdan sakınıyorum zaten.

Aşının etkisinin 1 yıl içinde tükendiğini biliyorum 5 yıl sonra nasıl bir etki yapabilir zaten vucuttan çıkmiş olacak.

Ben Türkiye demedim. 2 Türk buldu dedim Türkçe varsa.
Ben de onlar Türk değil Alman bilimcileri dedim. Sebebini de anlattım. En başından tüm eğitimini Alman eğitim sisteminde tamamlayanlara Türk bilimci diyemezsin çünkü Almanya'da yetişiyorlar. Anlama kabiliyetin varsa? Konu dışı şeyler yazmayın lütfen.
Aşının etkisinin 1 yıl içinde tükendiğini biliyorum 5 yıl sonra nasıl bir etki yapabilir zaten vucuttan çıkmiş olacak.
mRNA yapısına etki eden aşı olduğundan dolayı tamamen atılmıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı