Hangi Avrupa ülkesinde kolay vatandaşlık alınabilir?

Ülkenin gidişatından dolayı artık yurt dışına gitme kararı almış sayılırım öncelikli olarak gidebileceğim ülkenin refahına ve vatandaşlık almak için tahmini kaç yıl gerektiğine bakıyorum, bilgisi olanlar yorum yaparsa sevinirim.

Annemden dolayı Bulgaristan passoportu alabilirim ama bilemiyorum.

Ülkenin gidişatından dolayı artık yurt dışına gitme kararı almış sayılırım öncelikli olarak gidebileceğim ülkenin refahına ve vatandaşlık almak için tahmini kaç yıl gerektiğine bakıyorum, bilgisi olanlar yorum yaparsa sevinirim.

Vatandaşlık alma kolaylığı konusunu bilmem ancak eğer Hollanda'dan vatandaşlık/oturum izni alırsan eşin ve 25 yaş altındaki çocuklarınada vatandaşlık/oturum izni alabiliyorsun diye biliyorum.

Annemden dolayı Bulgaristan passoportu alabilirim ama bilemiyorum.
Gel beraber gidelim karadağa.
Arkadaşlar bahsettiğiniz ülkeler bildiğim kadarıyla ekonomik açıdan sallantılı ülkeler. Açıkçası göç ettiğim zaman 2-3 ayda en azından evin yarısını dizebileceğim bir ülke istiyorum.

Muhasebe mezunuyum mali müşavir adayıyım, bilmeden yorum yapmayın. Araştırmaya başlamadan ön bilgi almak istemenin neresi suç onu da anlayamadım.

Anne babanızdan göçmen olan varsa o ülkenin vatandaşlığını deneyebilirsiniz. Onun haricinde çoğu gelişmiş ülke beyin göçü istiyor. Rusya'yı Avrupa'dan sayarsanız orası olabilir. Daha kolay geçici oturum izni ve ardından daimi oturum izni alıp en sonunda vatandaşlık almak. Tabii çok Türkiye'den da farklı değil. Baltık ülkeleri ise ana dil sınavı ve anayasa sınavı ile alıyor. İskandinav ülkeleri de dil bilmenizi istiyor dilleri de bize uzak. Vasatın da altında bir kaç Balkan ülkesi var gidebileceğiniz. Arnavutluk, Kuzey Makedonya vs. gibi.

Anne babanızdan göçmen olan varsa o ülkenin vatandaşlığını deneyebilirsiniz. Onun haricinde çoğu gelişmiş ülke beyin göçü istiyor. Rusya'yı Avrupa'dan sayarsanız orası olabilir. Daha kolay geçici oturum izni ve ardından daimi oturum izni alıp en sonunda vatandaşlık almak. Tabii çok Türkiye'den da farklı değil. Baltık ülkeleri ise ana dil sınavı ve anayasa sınavı ile alıyor. İskandinav ülkeleri de dil bilmenizi istiyor dilleri de bize uzak. Vasatın da altında bir kaç Balkan ülkesi var gidebileceğiniz. Arnavutluk, Kuzey Makedonya vs. gibi.
Baba tarafımda Makedon göçmenliği var ama pek sonuç alamamıştık oradan. Açıkçası eğitimli ve düzgün düşünebilen insanların olduğu bir ülkeye kaçmak daha mantıklı olacak gibi. Orada burada ekmek alamadığı halde mevcut düzeni savunan insan görmeye tahammülüm kalmadı artık.

Baba tarafımda makedon göçmenliği var ama pek sonuç alamamıştık oradan. Açıkçası eğitimli ve düzgün düşünebilen insanların olduğu bir ülkeye kaçmak daha mantıklı olacak gibi. Orada burada ekmek alamadığı halde mevcut düzeni savunan insan görmeye tahammülüm kalmadı artık.

Hocam ABD'ye gidin sizin için daha iyi olacaktır.

Hocam ABD'ye gidin sizin için daha iyi olacaktır.
ABD'yi çok düşündüm de Amerika kıtasına gidecek olursam Kanada daha mantıklı bir tercih olacak gibi. Genç nüfus azaldığı için genç nüfusa önem vermeye başladılar, şartları daha iyi olabilir belki.

ABD'yi çok düşündüm de Amerika kıtasına gidecek olursam Kanada daha mantıklı bir tercih olacak gibi. Genç nüfus azaldığı için genç nüfusa önem vermeye başladılar, şartları daha iyi olabilir belki.

Evet hocam Almanya gibi ülkelerde sizi hep alt sınıf olarak göreceklerdir fakat Amerika'da belirli bir ırk olmadığı için herkes eşit ve daha özgürdür.

Yeni konular

Geri
Yukarı