Hangi dili öğrenmeliyim?

TurtleCanUsePC

Hectopat
Daha fazla  
16 yaşındayım. Babam yurt dışında çalıştığından yurt dışında çok kez bulundum hatta kısa bir süre olsa da okula gittim. İngilizcemin yeterli olduğunu düşünüyorum. Japonca öğrenmeye başladım yaklaşık 3 ay geçti. Şunu fark ettim dil öğrenmek eğlenceli. Eğlendiğim şeye daha fazla zaman ayırtmak isterim ama faydalı olmasını da isterim. Japonca öğrensem bile büyük ihtimal asla bir Japon ile konuşmayacağım. Çince düşündüm bir de Almanca var aklımda. Çince ile Almanca arasında kaldım. Diyebilirim ama daha başka bir sürü dil var. Zaten hobi amacıyla uğraşıyorum. Teşekkür ederim şimdiden.

16 yaşındayım. Babam yurt dışında çalıştığından yurt dışında çok kez bulundum hatta kısa bir süre olsa da okula gittim. İngilizcemin yeterli olduğunu düşünüyorum. Japonca öğrenmeye başladım yaklaşık 3 ay geçti. Şunu fark ettim dil öğrenmek eğlenceli. Eğlendiğim şeye daha fazla zaman ayırtmak isterim ama faydalı olmasını da isterim. Japonca öğrensem bile büyük ihtimal asla bir Japon ile konuşmayacağım. Çince düşündüm bir de Almanca var aklımda. Çince ile Almanca arasında kaldım. Diyebilirim ama daha başka bir sürü dil var. Zaten hobi amacıyla uğraşıyorum. Teşekkür ederim şimdiden.

İspanyolca hem basit hem de çoğu ülkede konuşuyorlar.

Aslında istediğiniz meslekle ilgili bir dile yoğunlaşmak güzel olur şimdiden. İstediğiniz bir alan var mı?

Genel olarak bakarsak çinliler üretimi, araplar parayı elinde tutuyor. İkisi de olabilir.

Yazılımcı olmayı düşünüyorum. Sayısal okumayı düşünüyorum. Okul açılınca 11. sınıfa başlamış olacağım.

Almanca okullarda da öğretildiğinden Almanca eğitim videoları,dersleri falan da çoktur daha kolay bilgiye ulaşabilirsin bence :)

Yazılımcı olmayı düşünüyorsan ve İngilizcenin de yeterli olduğunu düşünüyorsan. Kuzey Avrupa dillerinden birini öğren derim. Almanca, Felemenkçe, İskandinav dilleri vs. İş imkanın bayağı artar.

Yeni konular

Geri
Yukarı