Hangi Gösterge Doğru?

Sence Hangisi Doğru?

• Oy verenlerin toplamı
    73
Yavaş yavaş doğru cevaba geçelim olmazsa:)

Bu göstergenin adı "Durum Göstergesidir / Cayrosudur". Bu göstergede her şeyden önce mavi kısım gökyüzünü kahverengi kısım da yeryüzünü simgeler. Eğer göstergede mavi alanlar çoğunluktaysa uçak yukarı doğru gidiyor demektir. Eğer kahverengi alanlar çoğunluktaysa uçak aşağı doğru gidiyor demektir. Ortadaki turuncu nokta ve çubuklar ise uçağımızı simgeler. Bu turuncu cisim hangi renkteyse uçak oraya doğru gidiyor demektir. Unutmayın turuncu, uçağı simgeliyor demiştim. Yukarıdaki turuncu ok da uçağı simgeler. Hangi yöne doğru kaymaya başlarsa uçak o yöne doğru gidiyor demektir. Fakat turuncu ok sabittir hareket etmez. Üzerindeki beyazlar hareket ederler. İşin püf noktası burası aslında. Yani sağa yatış ve tırmanış yapacaksak eğer turuncu ok sağ tarafta ortadaki turuncu çubuk da mavi alanda olması gerekiyordu:) Yani aranızdan B şıkkını seçen arkadaşlar doğru cevabı vermiş oluyorlar:)

En iyi ve en doğru cevabı verenler ise @Alpha Centauri ve @ÇakmaAppleÇentiği oluyorlar:) Kendilerini tebrik ve teşekkür ediyoruz:) Katılıp fikir yürüten herkese de çok teşekkürler:)

Aslında @Badiron da doğru cevabı verdi fakat uçağın yatışını okurken beyaz alan değil turuncu alan okunarak yapılır. Yoksa hataya düşersin.

@Dunyanin en iyi nicki nasıl biraz daha canlandı mı kafanda nasıl okunduğu:)

4300411.jpg

Bu arada arkadaşlar, bu oyunları biraz eğlenmek keyif yapmak ve karantinada can sıkıntısı giderip beyin yakmak için yapıyoruz:) Yani fikrinizi paylaşırken Google'dan destek almanız, oyunlar veya görsellerden resim yüklemeniz oyunun biraz mantığını bozuyor ve diğerlerinin fikrini etkiliyor:) Bu sefer de hiçbir zevki veya emeği kalmıyor bunun. Yani hırs yaparken eğlenceyi bozmayalım bence. Zaten bilgi isteyen bir şey sormamaya çalışıyorum ki herkes katılıp herkes fikir yürütebilsin diye:) Diğer sorularda naçizane ricam bu şekilde cevaplar verip diğerlerinin fikrini etkilemeyelim lütfen:)

Anladım ne demek istediğini güzel açıklama olmuş. Yanlış yoldan da olsa doğruyu bulabilmişim en azından :D
Emeğin için de teşekkür ederim, soruların devamını bekliyor olacağım. :)
Tam gaz katılımlarını ve fikirlerini bekliyor olacağım ben de o zaman;)

Sanırım tam tersi düşünmüşüm, sola meyilli olmasıyla sağa gidiyorken tırmanışta da aşağıda kalacağını düşünmüştüm. :D
Açık bir havada camdan bakınca göreceğimiz görüntü gibi aslında. Biz sağa yatınca ufuk çizgisi sola yatmış gibi gözüküyor ama gökyünüzü daha fazla görürüz tırmanırken, ufuk çizgisi aşağıda kalır. 🙂

Sanırım tam tersi düşünmüşüm, sola meyilli olmasıyla sağa gidiyorken tırmanışta da aşağıda kalacağını düşünmüştüm. :D
Zıttı olacak gibi komple sanki di mi:) Normal, çünkü fikir yürüttüğümüz için birbirine girebiliyor bazen:) O yüzden asıl takip edilmesi gereken turuncu bölüm. Yoksa karışıyor birbirine:)
Açık bir havada camdan bakınca göreceğimiz görüntü gibi aslında. Biz sağa yatınca ufuk çizgisi sola yatmış gibi gözüküyor ama gökyünüzü daha fazla görürüz tırmanırken, ufuk çizgisi aşağıda kalır. 🙂
Aynen öyle:)

Yeni konular

Geri
Yukarı