Hangi GTX 1050 Ti Alınmalı?

Topladığınız sisteme bağlı. 1050 Tİ içeren bir sistem toplayacaksanız, 1050 Tİ yerine RX 580 4 GB alıyorsunuz. Bütçe varsa 8 GB alırsınız.

Bu bütçe ile zor. 3200-3300 TL civarına Ryzen 3 2200G anca sığıyor. Kartı alın istiyorsanız elinizde dursun, indirim zamanlarında bileşenleri daha uygun fiyata alırsınız.
şimdi bu sizin önerdiğiniz ekran kartı gtx 1050ti ye göre iyi gözüküyor sizin önerdiğinizi almayı düşünüyorum doların düşmesiyle falan yavaştan almaya başlayacağım işlemci olarak ryzen 3 2200g mi almalıyım sizce?

İleride 2K veya 4K bir monitör ile kullanmayı düşünüyorsan 8GB modeli daha uygun olacaktır.
1080p bir monitör ile kullanacaksan 4GB modelin fiyatı çok uygun.
1080p'de 8 GB saçma mı olur onu anlamak istemiştim aslında. 2K veya 4K monitöre geçersem, RX 580 kullanmam orası ayrı.

1080p'de 8 GB saçma mı olur onu anlamak istemiştim aslında. 2K veya 4K monitöre geçersem, RX 580 kullanmam orası ayrı.
1080p de oyunanacak oyuna ve oyundaki detay seçeneklerine göre fark edecektir. Özellikle bazı oyunlardaki doku kalitesi efektleri için, belirli bir seviye üzerindeki ayarlar 4GB üzerinde bellek gerekebiliyor. Youtube üzerinden oyun testlerindeki çözünürlük ve VRAM kullanımlarını gözlemleyebilirsin. Genellikle açık dünya oyunları, daha fazla VRAM ve sistem belleği kullanır.
RX 580 8GB ile 2K ve 4K E-spor oyunlarını oynamak mümkün, ayrıca 2K monitör ile birçok oyunu Medium ayarlarda oynamakta mümkün olacaktır.

RX 570 4GB Alacağım. niyetim fazla iyi oyunları oynamak değil Gta 5, Forest, Rust gibi oyunları oynamak istiyorum. HDD almadan 3000 - 3200 tl arası pc toplamak istiyorum sadece

1050 Ti bütçelerinde, RX 570 4GB olsun, RX 580 4 GB olsun, hangisini alırsanız alın üzülmezsiniz. Kampanyalı fiyatları iyi değerlendirin, ekran kartına karar verdiyseniz önceden alabilirsiniz.

RX 570 4GB Almaya kara verdim yıl başını bekliyeceğim doların da düşmesiyle birlikte ekran kartını alacağım
fakat işlemci ram ve anakartın uyumunu nasıl sağlayacağım?

ve alacağım işlemcinin darboğaz yapmaması lazım. (max bütçe 3200)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı