Hangi GTX 780 modelini almalıyım ?

ahmet eren incir

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartımı değiştirmeye gideceğim az sonra ve şu modeller arasında kaldım.
  • -Evga GTX780 FTW ACX
  • -MSİ GTX780 Lightning
  • -Asus GTX780 ROG POSEIDON
  • -Asus GTX780 DirectCU II
  • -MSİ GTX780 Twin Frozr.
Şimdi Evga almak çok isterim ama bazı arkadaşlar servis durumu Türkiye'de çok oturmadığını söylüyorlar. Ama ben Vatan bilgisayardan alacağım için sorun olacağını düşünmüyorum.
Birde Evga veya Lightning'e verilen fazla paraya değer mi?
Hangi kart daha serin ve daha sessiz çalışıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Lightning ve Rog üst düzey kartlardır. Verdiğin paraya değmeyecektir. Sonuçta dcII ve twin frozr da oyuncu kartları ve aynı mimariye sahipler. Ben Asus dcII veya msi twin frozr almanı öneririm. Bu ikisi arasında çok fark olmadığı için karar size kalmış.

Twin Frozr tercih edebilirsiniz.

Bana kalırsa R9 290 tercih etmelisiniz.
R9 290 vapor-x vardı arızalı çıktı değişim olacak. Birde birçok sorun gördüm forumlarda r9 serisiyle ilgili o yüzden nvidia' ya geçmeyi düşünüyorum. Peki neden twin frozr. Evga aradaki fiyat farkını hak etmiyor mu?

Lightning ve Rog üst düzey kartlardır. Verdiğin paraya değmeyecektir. Sonuçta dcII ve twin frozr da oyuncu kartları ve aynı mimariye sahipler. Ben Asus dcII veya msi twin frozr almanı öneririm. Bu ikisi arasında çok fark olmadığı için karar size kalmış.
O zaman mesela MSi neden twin frozr' dan sonra Lightning modelini çıkardı. Aralarındaki fark sadece soğutma mı yoksa malzeme kalitesinde de fark var mı?

Lighting serisi anakart ve ekran kartları overclockçular için çıkarılan bir seri. Gaming serisi anakartlar ve ekran kartları ise oyuncular için çıkarıldı. Lightning ekran kartında voltajla ve frekans değerleriyle çok rahat oynayabiliyorlar ve stabil çalıştırabiliyorlar. Lightning serisi özel bir seri ve oyun için verilecek fazla paraya değmeyecektir.

Lighting serisi anakart ve ekran kartları overclockçular için çıkarılan bir seri. Gaming serisi anakartlar ve ekran kartları ise oyuncular için çıkarıldı. Lightning ekran kartında voltajla ve frekans değerleriyle çok rahat oynayabiliyorlar ve stabil çalıştırabiliyorlar. Lightning serisi özel bir seri ve oyun için verilecek fazla paraya değmeyecektir.
Teşekkür ederim cevapların için.

Bu ekran kartını almanızı tavsiye ederim çünkü bu ekran kartında doğrudan bakır ısı borularla Grafik işlemci'ye temas ediyor.

Öyle anlatıyorsun ki sanki diğer firmaların tasarımlarında ısı boruları yok, kartlar 500 derecede çalışıyor.

Kardeş istediğini al. MSI yada Asus almanı tavsiye ederim.

Öyle anlatıyorsun ki sanki diğer firmaların tasarımlarında ısı boruları yok, kartlar 500 derecede çalışıyor.

Kardeş istediğini al. MSI yada Asus almanı tavsiye ederim.
Şuan sadece msi twin fozr ile evga arasında kaldım. Evga ayrıcalıktır gibi şeyler söylüyorlardı bunun sebebi ne yani evga' nın avantajı nedir ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı