Çözüldü Hangi Hastalık Uçuş Anında Daha Çok Rahatsız Eder?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
7
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522248089
Beyin yakmalı mantık zorlamalı günlere ara verdikten biraz dinlendikten sonra devam:) Can sıkıntısına kafa yormaya devam edelim biraz daha. Tabii her zamanki gibi Google amcaya danışanları kınamaya şiddetle devam ediyoruz:)

Pilot veya yolcu hiç farketmez. Bir uçuşun var. Biraz rahatsızsın o gün. Yani öyle kırgınlık falan değil, doktora gitmişsin ve sana evet sen de şu hastalık var demiş bile çoktan. Sen tabii doktorun tavsiyesine uymamışsın ve yine de uçağa bineceksin. Sence ne tür bir hastalığın olsaydı uçuş esnasında en çok rahatsızlık hissederdin ve lanet olsun insek artık da şu dert bitse derdin? Ankete de işaretlerseniz ve nedenini de yazarak cevap verirseniz süper olur bence:)

A.) Göz Hastalığı
B.) Üroloji veya İdrar Yolları Hastalığı
C.) KBB Hastalığı
D.) Diş Hastalığı

Çözüm
Evet östaki borusunun asıl amacı iç ve dış basıncı dengelemek. Onun içi de solunum yolu enfeksiyonları ilerleyince orta kulak iltihabına yol açabiliyor.
Seçenek olarak dişi seçmemin asıl nedeni sadece ağrı düzeyi değil, önüne geçmenin ya da telafi etmenin pek mümkün olmaması. Dolu bir sinüs rahatsızlık verici olabilir fakat diş ağrısının önüne uçuş sırasında geçemezseniz.
Aslında doğru düşünüyorsun ama bir tık odak noktasından çıkıyorsun:) Yani uçuşun da ağrıyı veya acıyı arttırmaya sebep olacağı bir hastalık olmalı bu:) Yoksa tabii her hastalık başlı başına belli oranda ağrı ve acı hissettirir:)
Bir göz gribi olsan var ya durdur durdurabilirsen akmasını.
Peki mesela sence bu uçuşla beraber daha da şiddetlenir mi? Niye ya da?

Nasıl bir sebep gerekir ki? Aslında herhangi uçuş olsa hiç kaçırmak istemem havada olmak ayrı bir mutluluk veriyor🙂
Yani demek istediğim aslında sence KBB hastalıkları diğer hastalıklara göre niye daha da rahatsız edici olabilir mesela? Mesela göz için grip dediler, diş için çürük dediler. Onun gibi. Neden daha çok rahatsız eder yani.

Soru eksik kalmış. Bir sağlıkçı olarak cevaplayamıyorum :), birbirinden farklı 4 dal. O 4 dalın içinde onlarca patolojik bulgu, teşhis mevcut. Soruyu biraz daha netleştirirsen daha iyi olabilir. Örneğin idrar yolu enfeksiyonu mu? Hematüri mi? Göz tansiyonu mu? Katarakt mı? Faranjit mi? Sinüzit mi? Gibi.

Göz rahatsızlığım var ama diş olurdu ya. Birkaç kere ağrısını çektim, dayanılacak gibi değil. (2 kere göz ameliyatı oldum) :D
Çok geçmiş olsun. Dişteki çürük yüzünden mi düşünüyorsun sen de?
Çırçır olsaydım çok kötü olurdum muhtemelen uçağı temizleyen görevliler de bir o kadar rahatsız olurdu.
Şıklara sadık kalalım lütfen:) Yoksa işin ucu acayip yerlere gidebilir:)

Soru eksik kalmış. Bir sağlıkçı olarak cevaplayamıyorum :), birbirinden farklı 4 dal. O 4 dalın içinde onlarca patolojik bulgu, teşhis mevcut. Soruyu biraz daha netleştirirsen daha iyi olabilir. Örneğin idrar yolu enfeksiyonu mu? Hematüri mi? Göz tansiyonu mu? Katarakt mı? Faranjit mi? Sinüzit mi? Gibi.
Yok öyle sormak istemedim. Çünkü bu sefer uzmanlık gerektirecekti. Daha çok bu ana dallardan kaynaklanan bir hastalık var. Daha doğrusu bir sebep var. Bu diğerlerine göre daha ağır basıyor. Genellemeli düşünmek lazım aslında:)
Bir nevi idrar yolu hastalığı diye düşünmüştüm. Kusura bakmayın :D
Ordan, ishal yoluyla o gelirse🤔 Tövbe rabbim evlerden ırak🤣

Yani demek istediğim aslında sence KBB hastalıkları diğer hastalıklara göre niye daha da rahatsız edici olabilir mesela? Mesela göz için grip dediler, diş için çürük dediler. Onun gibi. Neden daha çok rahatsız eder yani.

Nefes darlığı olsa idi binerken yine de bir kuşkum olurdu.

Yeni konular

Geri
Yukarı