Çözüldü Hangi Hastalık Uçuş Anında Daha Çok Rahatsız Eder?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
7
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522248089
Beyin yakmalı mantık zorlamalı günlere ara verdikten biraz dinlendikten sonra devam:) Can sıkıntısına kafa yormaya devam edelim biraz daha. Tabii her zamanki gibi Google amcaya danışanları kınamaya şiddetle devam ediyoruz:)

Pilot veya yolcu hiç farketmez. Bir uçuşun var. Biraz rahatsızsın o gün. Yani öyle kırgınlık falan değil, doktora gitmişsin ve sana evet sen de şu hastalık var demiş bile çoktan. Sen tabii doktorun tavsiyesine uymamışsın ve yine de uçağa bineceksin. Sence ne tür bir hastalığın olsaydı uçuş esnasında en çok rahatsızlık hissederdin ve lanet olsun insek artık da şu dert bitse derdin? Ankete de işaretlerseniz ve nedenini de yazarak cevap verirseniz süper olur bence:)

A.) Göz Hastalığı
B.) Üroloji veya İdrar Yolları Hastalığı
C.) KBB Hastalığı
D.) Diş Hastalığı

Çözüm
Evet östaki borusunun asıl amacı iç ve dış basıncı dengelemek. Onun içi de solunum yolu enfeksiyonları ilerleyince orta kulak iltihabına yol açabiliyor.
KBB diyorum. İç kulağıma su kaçınca yutkunuca bile hissettiğim şey müthiş rahatsız edici, uçaktaki basınç değişimlerinde kendimi parçalardım herhalde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
😜
Vicdansızlar işte:)
KBB diyorum. İç kulağıma su kaçınca yutkunuca bile hissettiğim şey müthiş rahatsız edici, uçaktaki basınç değişimlerinde kendimi parçalardım herhalde.
Evet aslında o da doğru. Ama işte mesela nasıl bir acıya sebep olurdu acaba.

Yok öyle sormak istemedim. Çünkü bu sefer uzmanlık gerektirecekti. Daha çok bu ana dallardan kaynaklanan bir hastalık var. Daha doğrusu bir sebep var. Bu diğerlerine göre daha ağır basıyor. Genellemeli düşünmek lazım aslında:)

Oradan, ishal yoluyla o gelirse🤔 tövbe rabbim evlerden ırak🤣

O zaman şöyle deyim. Göz uzun vadeli tedavide ya da ameliyatta çözümlenebilek pek ağrısı olmayan bir dal. KBB sinüzit ağrısı sebebiyle gözden daha baskın. İdrar yolu hastalıklarında renal KO'lik dediğimiz böbrek taşı rahatsızlıkları ağrısı bazen bıçak yarası kadar ağrı vereceğinden KBBden daha baskın. Diş ağrısı enfeksiyonun boyutuna doğru orantılı bir şekilde artar. Sanırım taş ağrısı ve diş ağrısı arasında seçim yapsam, gözlemlediğim hastalardan da yola çıkarak üroloji derdim. :)

Çok teşekkür ederim. En son derece çürükler varya, dişini ingiliz anahtarı ile çıkarıp birinin seni kum torbasına çevirmesini istiyorsun. Hah ondan işte.
Evet. Bir keresinde evin kolonuna bakmıştım. Acaba kafamı buraya vursam bayılıp rahatlayabilir miyim diye:)

Diş ağrısı ağrı kesiciyle dayanılır hale getirilebilir en azından. Bir de ben çok çektiğim için alışığım. O yüzden eledim onu. Tabii yolcu olarak böyle, pilotlar ağrı kesici alabiliyor mu bilmiyorum. Onu eledim o yüzden.

Pilot olarak en beteri bence göz. Yani göz en basitinden yansa bile sürekli göz kırpmak onca şeyi kontrol ederken işi çok zorlaştırır. İnsanın üstünde baskı oluşturur gibi.

Sağlıklıyken bile kulakta basınç nedeniyle tıkanma gibi durumlar olabiliyor. Hatta arabayla giderken bir dağa tırmanıp inince bile kulak tıkanıp rahatsız edebiliyor. Hastalık durumunda çok rahatsız edici olabilirdi herhalde. O yüzden bunu seçtim. 🙂

Aslında sürekli tuvalete gitmek gerekiyorsa ürolojik hastalıklar da ciddi problem. Onu ikinci sıraya koyarım. Bir için dediğim gibi KBB diyorum.

Sanırım taş ağrısı ve diş ağrısı arasında seçim yapsam, gözlemlediğim hastalardan da yola çıkarak üroloji derdim. :)
Peki bu diş ve taş rahatsızlıkları mesela uçarken ne kadar tetiklenir? Yani özellikle yerde bir rahatsızlık yokken yukarı çıktığında acıya veya tetiklenmeye de sebep olur mu?🤔
Tabii yolcu olarak böyle, pilotlar ağrı kesici alabiliyor mu bilmiyorum. Onu eledim o yüzden.
Yolcu pilot farketmez aynen.
Aslında sürekli tuvalete gitmek gerekiyorsa ürolojik hastalıklar da ciddi problem. Onu ikinci sıraya koyarım. Bir için dediğim KBB diyorum.
Tuvalet rahatlatıyorsa tabii elenebilir aslında. KBB diyorsun o zaman sen.

Peki bu diş ve taş rahatsızlıkları mesela uçarken ne kadar tetiklenir? Yani özellikle yerde bir rahatsızlık yokken yukarı çıktığında acıya veya tetiklenmeye de sebep olur mu?🤔

Diş ağrısı enfeksiyon kaynaklıdır. Eğer diş hekimi size enfeksiyon var derse saatli bomba gibidir her an bilin ki dişiniz ağrıyacak. Taş ağrısında ağrı olur dayanamazsın acile gidersin ve böbreğinde taş olduğunu öğrenirsin :D ikisi de ansızın gelir :) ama uçuşun bu ikisini tetikleyeceğini düşünmüyorum. Ama uçuş esnasında gelmez de demiyorum. Şanssızlık meselesi :)

Yeni konular

Geri
Yukarı