Hangi İnternet Sağlayıcı Kullanılmalı?

Bende seninkine benzer bir durumla karşı karşıyayım Ttnet'ten gına geldi artık Allahtan 4 gün sonra taahüt bitiyor bende yeni bir sağlayıcı arıyorum sanrım vodafone geçeceğim.
Ben ön kaydını mı yaptırdım. Superonline bana pahalı geldi.

Vodafone kaydımı yaptırdım. Sorunlu ekip, anlamayan müşteri hizmetleri var. Adamları anlatıyorum bir tanesi ilk ön kaydı yaptık diye 1 hafta geçti sonra aradı kaydınız yok dediler. Bende tekrar yaptırdım telefonuma bu sefer "Başvurunuz yapıldı." diye mesaj geldi. Sonra yarın da 1 hafta geçen kayıtı için arıyor kayıt yaptırmak istiyormuşsunuz dediler. Siz aramadan ben kaydımı yaptırdım çoktan dedim. 3 gün geçti böyle mesaj geldi "Başvurunuz bina veya saha altyapısı eksikliği nedeniyle onaylanmamıştır. Abonelik başvurunuz yeniden başvurulmuştur." diye. TTNet başvurduğum zaman 2 güne gelmişti. Forumda Vodafone yanından TTNet geçmez deyince bu hizmet iyidir düşündüm ama adamlar beni deli ediyor. Allah'tan şuan TTNet ay sonuna kadar kullanınca kapanacak ama halen daha gelecek. Size de böyle terbiyesizlik yapıldı mı ?

Ben ön kaydını mı yaptırdım. Superonline bana pahalı geldi.

Vodafone kaydımı yaptırdım. Sorunlu ekip, anlamayan müşteri hizmetleri var. Adamları anlatıyorum bir tanesi ilk ön kaydı yaptık diye 1 hafta geçti sonra aradı kaydınız yok dediler. Bende tekrar yaptırdım telefonuma bu sefer "Başvurunuz yapıldı." diye mesaj geldi. Sonra yarın da 1 hafta geçen kayıtı için arıyor kayıt yaptırmak istiyormuşsunuz dediler. Siz aramadan ben kaydımı yaptırdım çoktan dedim. 3 gün geçti böyle mesaj geldi "Başvurunuz bina veya saha altyapısı eksikliği nedeniyle onaylanmamıştır. Abonelik başvurunuz yeniden başvurulmuştur." diye. TTNet başvurduğum zaman 2 güne gelmişti. Forumda Vodafone yanından TTNet geçmez deyince bu hizmet iyidir düşündüm ama adamlar beni deli ediyor. Allah'tan şuan TTNet ay sonuna kadar kullanınca kapanacak ama halen daha gelecek. Size de böyle terbiyesizlik yapıldı mı ?
Usta ben basvurdum 2 gun sonra adamlar geldi bagladı boyle bir sikinti yasamadim vodafoneda

Kardeş haklısın da bizim buradakiler mi ibnelik yapıyorlar. TTNet hangi adresi verdiysem 2 güne bağladılar. Ben bunlara da aynı adresi verdim. Bu akşam arayıp adresimi soracağım. Bazen anlamıyorlar ne dediğimizi yanlış anlayıp adresi giriyorlar. Siz telefondan mı yaptınız kayıtı ? Nasıl memnun musun ?

Ben telefondan yaptırdım. Adama söyledim telefonda hangi türlü kayıt yaptırayım dedim. Telefonda hızlı ve ilj altyapınızı kontrol ettikten sonra imza atıyormuşuz. Sıfırdan kurulum 7 ila 12 gün en fazla sürermiş.

Bildiğim kadarıyla şuan Türkiye'de 3 farklı altyapı var. Turkcell SO Fiber, TTNET DSL ve UyduNet. Diğer firmalar bu altyapıları kullanıyor. Vodafone TTNET altyapısı kullanıyor. Bizim daireye yeni internet çekildi. Komşumuz Vodafone'a gitti TTNET hattı olmadan çekemeyiz demişler. Yani Vodafone altyapı olarak TTNET ile aynı. En sağlam ve kaliteli internet SuperOnline'da. Sonra UyduNet sonrada TTNET geliyor.
SuperOnline kullanmanı tavsiye ederim. Benim Mart'ta Taahhüdüm bitiyor ben SuperOnline'da geçicem. 16 Mbps parası ödüyorum 3 Mbps hız alıyorum.

Şu tarife biraz bütçeni aşabilir ama geceleri AKN olmaması güzel : Gece Kuşu Kampanyası - TURKCELL SUPERONLINE

Buda bütçeni aşmaz ama AKN biraz düşük : ADSL Yaz Fırsatı Kampanyası - TURKCELL SUPERONLINE

Not : SuperOnline'dada kesintiler olabilir ama bunlar genelde yeni hat çekilen yerlerde rastlanıyor. Şehir merkezlerinde şuana kadar kesilme durumları yaşanmadı. SuperOnline kullanıcılarının sadece %2si internetle ilgili problem yaşadı. Buda istatistik bir bilgi :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı