Hangi ırktan olmak isterdiniz?

Hangi ırk/milletten olmak isterdiniz?

• Oy verenlerin toplamı
    610
Allah El-İlah demektir bunun anlamı ise "Tek Tanrı" demektir. "tanrı" ilah demek, "Tanrı" ise Allah demektir. Türkçede eşi benzeri olmayan tekil varlıklar büyük harfle yazılır. Yani Allah'ın Türkçesi Tanrı'dır.
Allah el ilah demek felan değildir doğruca Allah olarak yazılan kendine özgü bir kelimesi vardır. Sen bunları nerden uyduruyon dostum? Neyin kafasıyla yani :D Hayır yani azıcık aklını kullansan sorun çözülücek. Bak mesela sen Müslümansın diyelim bende Hristiyanım. İkimizde birbirimize "tanrıya emanet ol" dedik. Eee noldu şimdi? tanrı=Allah demekse Hristiyan olan ben de mi seni Allah'a emanet ettim? 🤣🤣 Tanrı rab kelimesi yerine kullanılabilir ama Allah özel isimdir. Use your logic bro. 🤣

İlah'ın Türkçe'si Tanrı'dır desek daha mantıklı gibi geldi bana. Mesela ''Allah'tan başka ilah yoktur.'' diyoruz. ''Allah'tan başka tanrı yoktur.'' ile aynı anlamı taşımakta.

Hocam bu sizin Arap seviciliği İslam'dan geliyorsa bende ibadetlerimi yerine getiririm fakat araplardan nefret ederim tam bir Türk düşmanları ve İslam'ın araplıkla alakası yok yani başka bir ülkede inseydi bir şey değişmeyecekti.

Arap sevicisi değil kimse siz Arap düşmanısınız. İngiliz tüm oyunu kurmuş yunan Ankara'ya kadar girmiş hala araplar şöyle böyle diyorsunuz. Ultra ironik.
Araplara sövünce modern batıyı taklit edince çağdaş oluyorsunuz geçin bu ayakları.

Arap sevicisi değil kimse siz Arap düşmanısınız. İngiliz tüm oyunu kurmuş Yunan Ankara'ya kadar girmiş hala araplar şöyle böyle diyorsunuz. Ultra ironik.
Araplara sövünce modern batıyı taklit edince çağdaş oluyorsunuz geçin bu ayakları.

Biz İngiliz'le Rus'la savaşırken arkamızdan vuran araplar değil mi? Osmanlı'ya halifeye ihanet etti onlar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı