Hangi ırktan olmak isterdiniz?

Hangi ırk/milletten olmak isterdiniz?

• Oy verenlerin toplamı
    611
O zaman 50 bin kişiyi asimile edelim boşuna ayrımcılığa maruz kalmasınlar. Eğer bahçendeki meyveler ve sebzeler sürekli kötü çıkıyorsa bahçemde acaba bir problem mi var dersin 2 tane elma düzgün 20 tane elma çürük demezsin.

Haklısın da, bunu konumuza uyarlarsak çok fazla çürük yok. %20, bilemedin %30.

@381258 ırk kelimesi gen bilimciler ve biyologlar için utanç verici bir kavram, insanlarda kullanıldığında.
Her insanda her kan var. Adolf Hitler'de yahudi kanı bile var. Safkan insan diye bir şey yok.
Onun için bu duruma bölgesel olarak bakmak daha doğru olur diye düşünüyorum. Ki konu Orta Doğu çukuru iken söz söylememe bile gerek yok.

@381258 ırk kelimesi gen bilimciler ve biyologlar için utanç verici bir kavram, insanlarda kullanıldığında.
Her insanda her kan var. Adolf Hitler'de yahudi kanı bile var. Safkan insan diye bir şey yok.
Onun için bu duruma bölgesel olarak bakmak daha doğru olur diye düşünüyorum. Ki konu Orta Doğu çukuru iken söz söylememe bile gerek yok.
Bunun geçerli olması için ırkların dış görünüşü belirlememesi lazım. Elbette kimse safkan değil fakat çoğunluk bir etnik köken vardır. Mesela sarışın, yeşil gözlü birisi gördüğünde kesin Avrupalı, veya Amerikalı çıkarımları yapılabilir. Ten rengi daha koyu kişileri gördüğünde Afrikalı, veya Orta Doğulu çıkarımları yapabilirsin.

@Sinan Engin v1
おはよう!

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hangi ırktan/soydan olmak isterdiniz? Ben Türk'üm ve bundan gurur duyuyorum.
Peki ya siz?

Türk oğluyum, Türk olarak ölürüm.
Kanım Türk'tür, dilim Türkçe, sözüm Türk
Türk olmayı en mukaddes bilirim
Dinim İslam, içim Türk'tür, özüm Türk.

Geri
Yukarı