Rehber Hangi işletim sistemi kullanılmalı?

Benim sana önerim windows 10 daha güzel, kullanışlı ve hızlı. Tabii gerçek lisansın varsa.
Yok maalesef, şu an aktif olarak Win11 kullanıyorum. Memnunum, değiştirmeyi düşünmüyorum.

Windows 11'den başkası kullanılmaz gibi duruyor RGB kontrol özelliği de gelecek RAR ZIP açma özelliğide bayağı gelişmiş bu saatten sonra Windows 10'a adım atmam.

Windows 11'den başkası kullanılmaz gibi duruyor RGB kontrol özelliği de gelecek RAR ZIP açma özelliğide bayağı gelişmiş bu saatten sonra Windows 10'a adım atmam.
Muhtemelen ben de bir üst sürümü çıkana kadar uzun bir süre sistem değiştirmeyeceğim.

Muhtemelen ben de bir üst sürümü çıkana kadar uzun bir süre sistem değiştirmeyeceğim.

Klasörde sekme özelliği o kadar güzelki çok kullanışlı olmuş ayarlar kısmı daha iyi göze hitap ediyor.

Klasörde sekme özelliği o kadar güzelki çok kullanışlı olmuş ayarlar kısmı daha iyi göze hitap ediyor.
Bir YouTube kanalı sürekli tasarımlar yapıyordu. Birkaç yıldır (3) hep dosya gezginine sekme ekliyordu. Sonunda gerçekten Win11'e geldi.

Hayır hiç deneyimlemedim. Bilgilendirirseniz sevinirim.
Bende deneyimlemedim, sistemim güçlü fakat windowsun ıvır zıvırlarını kullanmak istemiyorum. Bir arkadaşım tavsiye etti ama bana da güvenilir gelmedi ve stabil çalışacağına inanamıyorum. Sizin deneyimlerinizi merak ettim...

Başlığa cevap:

Windows kullanmak istiyorsan ister orijinal olsun ister kısılmış hafif custom iso olsun Win10 kullanman LAZIM. Daha aşağısı için artık Windows kullanmanın pek mantığı ve gerekliliği kalmadı. Win7, win8 kullanacağına Linux kullan daha iyi daha hafif daha güncel. Win10 kaldıramayacak bilgisayarlara da hafif Linux dağıtımları ile can verilebilir. Ki bu öneri de Linux Mint OLMAMALI:

antiX: 150 mb
LXLE: 230 mb
Sparky Linux minimal gui: 240 mb

Bunlar yaklaşık boşta ram kullanımlarıdır. Linux Mint ise 700-800 mb kullanır boşta. Dolayısıyla 4 GB ram ve üstüne sahip değilseniz akıcı kullanım olmaz.

Win11'e gelirsek... Bence gereksiz bir ağırlığı var. Her şey görüntü demek değil. Şahsen boşta çok kaynak kullanıp Mac'e özenmek uğruna yükü şişirilmiş bir işletim sistemini zorunda kalmadıkça kullanmak istemem.

Dosya gezgininde sekme yeni mi sanıyprsunuz? Fedora deneyin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…