Hangi ISS'e geçilmeli?

Vaziyet alın :D ben Netspeed diyorum. TurkNet'ten geçtim ve memnunum. Ayrıntı istersen geçtiğim zamanda iki ISS arasında yaptığım testleri de paylaşayım.

Hocam Speedtest biraz farklı olmuş ama genel olarak bakıldığında iyi duruyor. Tabii aynı testi Millenicom için de yapan varsa incelemek lazım.

Altyapınız hangi ISS'de daha yüksek hız veriyorsa ve fiyatıda size uygunsa ona geçin. Buna biz değil sizin yaşadığınız konum ve bütçeniz iyi bir karar verecektir.
Sadece fiyat ve Mbps hızına bakmak doğru değil. Ağ kalitesi var, kesintiler var, ping farkı var.

Ben TurkNet GigaFiber kullanıcısıyım. 100 TL ve bilmem kaç ay değişmeyecek denmişti ancak son zamlardan ötürü 140 TL yapıldığı söylendi. Sonra da 170 TL olmuş ama GigaFiber müşterisi olduğumuz için bu son zamdan muafmışız. Açıkçası GigaFiber olmasaydı adresimde desteklenen en yüksek hız 16 Mbps ve 170 TL vermezdim. 100 Mbps hızı 125 TL'ye Türk Telekom altyapısıyla veriyor Millenicom. Sanırım tercihim o olurdu.
Sene sonuna kadar GigaFiber'de zamlanır mutlaka hocam.

Hocam Speedtest biraz farklı olmuş ama genel olarak bakıldığında iyi duruyor. Tabii aynı testi Millenicom için de yapan varsa incelemek lazım.
Sunucular otodaydı, elle seçmek o an aklıma gelmedi valla. Konu altında da belirttik onu, keşke dikkat etseydim ona da ama artık geçti.

Geri
Yukarı