Hangi ISS'ye geçmeliyim?

Arkadaşlar Turkcell Superonline Fiber altyapısı gerçekten bu kadar sorunlu mu anlamadım? Fiber internet altyapı normalde stabil olur ama anlayamadım.
Maalesef stabil değil. Sana verdikleri pop noktasından tut aklına gelebilecek her şey sorun haline gelebiliyor.
Örneğin ADSL kullanan standart bir vatandaşın ping değerleri benden daha iyi.
İşin garibi Millenicom 3 aydır bu sorunu çözemedi.

Maalesef stabil değil. Sana verdikleri pop noktasından tut aklına gelebilecek her şey sorun haline gelebiliyor.
Örneğin ADSL kullanan standart bir vatandaşın ping değerleri benden daha iyi.
İşin garibi Millenicom 3 aydır bu sorunu çözemedi.
İlginç gerçekten Fiber internet daha kaliteli ve stabil internet sunuyor amaç bu yani..

Bende Millenicom kullanıcısıydım arada ping yükselmeri oluyordu paket kaybı yükseliyordu genelde 10 15 dk içinde çözülüyordu.

Paket kaybı dediğin ne oluyor tam olarak?
Bende şöyle bir durum var; upload ve ping değerleri gayet normal ama download 1-2 seviyelerine düştü. Mesela PUBG Steam oynuyorum ping 40 gösteriyor ama " pkt loss " %70'lerde gözüküyor.

Pkt loss paket kaybı demek hocam bu yüzdeliğin yükselmesi download upload düşüşleri ping yükselmelerine sebep olur Millenicom kullanıyorsunuz değil mi?

Paket kaybı dediğin ne oluyor tam olarak?
Bende şöyle bir durum var; upload ve ping değerleri gayet normal ama download 1-2 seviyelerine düştü. Mesela PUBG Steam oynuyorum ping 40 gösteriyor ama " pkt loss " %70'lerde gözüküyor.

Pkt loss paket kaybı demek hocam bu yüzdeliğin yükselmesi download upload düşüşleri ping yükselmelerine sebep olur Millenicom kullanıyorsunuz değil mi?
Evet SOL altyapısı üzerinden Millenicom kullanıyorum. Ancak benim sadece dw değerim düşük ping ve upload olması gerektiği değerde.

Geri
Yukarı