Hangi İSS'ye geçmeliyim?

ExpentoLeviosa

Kilopat
Bulunduğum yerde 2-3 yıl öncesinde bütün yolların kenarı kesilip ilerine kablolar kondu. TTNet mi Superonline mı bilmiyorum ama bütün mahallede bu gerçekleşti. BTK'dan altyapı sorgulattığımda şehirde Süperonline ve TTNET altyapısı bulunmakta. Gelelim büyük probleme: TTNET'ten altyapı sorgulattığımda bir şey söylemiyor :D "Bulunduğunuz mevkide HiperNet kullanabilirsiniz" deyip tarife öneriyor. Yan binayı sorgulattığımda ona FiberNet kullanabilirsiniz öneriyor.

Süperonline'dan sorgulattığımda bulunduğunuz mevkide Superonline Fiber bulunmakta diyor
Türknet'ten sorgulattığımda aktif altyapıda değilsiniz alabileceğiniz hız 50 Megabit ama 35 verebiliriz diyor. Extranet'ten sorgulattığımda altyapı VDSL alınabilecek maksimum hız 55 megabit diyor.

Şu an 24 megabit hipernet kullanmaktayım TTNET. Hız yükseltmek istiyorum ama TTNet'in tarifeleri resmen küfür gibi fiyatları. 2 sene önce dünyanın betonu kırılarak kablolar döşenen bir evin önüne alabileceğin maksimum hızın 55 Megabit olduğunu söyleyen bir sorgulatmanın doğru olabileceği beni çok üzüyor. Neye geçmemi önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok aşırı işler yapmıyorsan normal bir kullanıcıysan vdsl işini görecektir diye düşünüyorum. Tüm markalarla bir görüş modemlerini öğren fiyatlarını kıyasla ona göre karar verirsin artık.

Ben TTNet'ten Turknet'e gectim gayet memmunum hiz testlerin de deger 13 kat artti ya. Turkenet'e gec ya Millecom mudur nedir bunlara gec.

Ben şu an Superonline kullanıyorum 50Mb VDSL fakat AKN yüzünden düşüyor 16'ya. 150 civarı para veriyoruz bir de. Sözleşmem bitmiş olsa hiç düşünmeden NetSpeed'e geçerim. Benim gözümde Türknet'ten çok daha iyi. Hali hazırda altyapınız sağlamsa, stabil bir şekilde kullanıyorsanız TürkNet düşünebilirsiniz ama şunu da unutmayın, Türknet'ten hizmet alırken en ufak bir sıkıntı olursa günlerce haftalarca çözülemiyor çünkü müşteri hizmetleri bildiğiniz yok. Şaka gibi ama yok yani. Superonline ile bir önceki sözleşmem bittiğinde Netspeed'i bilmiyordum. Türknet'e de kesinlikle geçmek istemedim zira kumar gibi bir şey Türknet. O yüzden Superonline'da kaldım 2019 Temmuzda bitiyor sözleşmem. Superonline'ın verdiği hizmet süper ama çook pahalı. Değer mi? Amacınız hız değil stabiliteyse değer.

TTNET kullanmanı tavsiye ederim. Fiyatlar pahalı geliyorsa müşteri hizmetlerini arayıp internet aboneliğini iptal ettirmek için işlem yaptır. Aradan biraz zaman geçince geri dönüş yapıyorlar. Size neden aboneliğinizi iptal etmek istemenizi soracaktır. İşte o zaman fiyatların pahalı olduğunu ve ''iptal etmekte kararlı'' olduğunu söyle. Kesin bişey değildir ama fiyatlarda indirime gitme olasılığı var. Tabi bu anlattıklarım taahhüt imzalamadıysan yapabilirsin.
50 megabit yerine neden 35 veriyorlar anlamış değilim. Bende TTNET kullanıyorum, müşteri hizmetleri altyapınız 50 megabit destekliyor ama 35 megabite geçin çünkü tam olarak verim alamazsınız dedi.

Çok aşırı işler yapmıyorsan normal bir kullanıcıysan vdsl işini görecektir diye düşünüyorum. Tüm markalarla bir görüş modemlerini öğren fiyatlarını kıyasla ona göre karar verirsin artık.
Sanırım ADSL diyecektin :) VDSL zaten halihazırda en yüksek hızı sağlayan bağlantı türü (G.FAST'ten sonra).

@ExpentoLeviosa mutlaka daha uygun İnternet Servis Sağlayıcıları mevcuttur ancak TTNET üzerinden devam etmek istiyorsanız taahhüt yapmalısınız. 50Mbps 100GB AKN Yalın Hipernet fiyatı 78 TL olmalıydı yanılmıyorsam. Tavsiye ederim.

Sanırım ADSL diyecektin :) VDSL zaten halihazırda en yüksek hızı sağlayan bağlantı türü (G.FAST'ten sonra).

@ExpentoLeviosa mutlaka daha uygun İnternet Servis Sağlayıcıları mevcuttur ancak TTNET üzerinden devam etmek istiyorsanız taahhüt yapmalısınız. 50Mbps 100GB AKN Yalın Hipernet fiyatı 78 TL olmalıydı yanılmıyorsam. Tavsiye ederim.
Sanırım Fiber'i unuttunuz. Sıralama Fiber>VDSL>ADSL şeklinde.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı