Hangi Linux dağıtımını kullanıyorsunuz?

Microsoft büyük firmalar ile anlaşma yaparken Linux senin benim insanlar ile geliştirilir. Kullanım açısından Linux Windows'dan daha iyidir. Linux Mint kullandığım zamanlarda kendimce Mac OS benzetip öylece kullanmıştım.

Sorunun cevabına gelicek olursak aslında ilk cümleme geliyoruz Microsoft büyük firmalar ile anlaşır ve büyük ihtimalle bilgisayarı ilk açtığın zaman Windows kurulu gelir. Microsoft reklam bütçesine abanırken Linux'da böyle bir şey yoktur. Ayrıca yine bu tip anlaşmalar yüzünden Adobe gibi bazı büyük uygulamalarda Linux'da yer almaz (Spotify, Chrome gibi bir çok yazılım Linux'da bulunur hatta marketinden indirmen 1-2 saniyeni alır).

Tabiki tercih meselesi ama "farklılık çabası" bana göre yanlış. Windows 10 HDD bile doğru dürüst çalışmazken Linux tercih etmek kadar doğal bir tercih yok...
Yazsan ne fayda, Linux'a on yargili bir sekilde bakiyor.

Neden windows dışında linux tercih etmeliyim?
Bu arkadaş biraz önce başka bir konuda da korsan Windows 10'u savunuyordu. Sanırım trollemeye gelmiş.
@senkes27 Win10 ve Linux dağıtımlarını aynı sistemde dual boot kullanabilirsin. Eğer merakın varsa tavsiye ederim, korsanla, lisansla falan da uğraşmazsın ?
☺️

Bu arkadaş biraz önce başka bir konuda da korsan Windows 10'u savunuyordu. Sanırım trollemeye gelmiş.
@senkes27 Win10 ve Linux dağıtımlarını aynı sistemde dual boot kullanabilirsin. Eğer merakın varsa tavsiye ederim, korsanla, lisansla falan da uğraşmazsın ?
☺️
Troll mü? İsteyen istediğini savunur zoruna giden ne?
☺️
Senden akıl alacak değilim şükür xd bilmiyordum gerçekten duol boot olduğunu öğrenmem iyi oldu bak hemen linux geçeceğim bu özelliği için

Bu arada arkadaşa yardımcı oluyordum. Hemen her şeyi korsana bağlamanız ne kadar üzücü. Adam istediği sistemi kullansın bilgisayarında, Korsan deyince sanki biri sizi bir şey yapmış gibi oluyorsunuz. Tercih meselesi anlayın artık.
Şu korsan duyarı forumun en gereksiz özelliği olabilir tartışması çok gereksiz cidden.

MX Linux.

2021-02-12_05-09.png

Bu arada arkadaşa yardımcı oluyordum. Hemen her şeyi korsana bağlamanız ne kadar üzücü. Adam istediği sistemi kullansın bilgisayarında, Korsan deyince sanki biri sizi bir şey yapmış gibi oluyorsunuz. Tercih meselesi anlayın artık.
Şu korsan duyarı forumun en gereksiz özelliği olabilir tartışması çok gereksiz cidden.
Yazılım mühendisiyim ve senin gibi emek hırsızı, ciğersiz, hak katillerine ayarım. Evet korsan deyince tepesi atanlardanım, aşırı duyarlıyım. Hayatı bile çakma yaşayacak kadar saçma insanlarsınız, kalkmış burada korsana tercih meselesi diyorsun. Cezası var, suç farkında bile değilsin, boş yapıp milleti de bu suça teşvik etme. Ne kullandığın, ne yüklediğin değil; yaşadığın bir sorun varsa burada paylaşıp çözüm bulabileceğin, sana yardımcı olabilecek binlerce insanın olduğu bir platfom burası. Hiçbir zamanda warez, crack gibi ****** platformların yeri olmayacak. Haydi eyvallah.

Geri
Yukarı