Hangi liseye gitmeliyim?

fatihh12

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Ben yılı çalışmadan geçirdiğim için LGS'den iyi bir puan alamayacağımı biliyorum. Bu yüzden ortalamayla alan bir liseye girmek zorundayım. OBP ile alan liselerin LGS notu ile alan liseler ile arasındaki fark nedir? Benim nasıl bir liseye gitmem gerekiyor hiçbir fikrim yok, yardıma ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Ben yılı çalışmadan geçirdiğim için LGS'den iyi bir puan alamayacağımı biliyorum. Bu yüzden ortalamayla alan bir liseye girmek zorundayım. OBP ile alan liselerin LGS notu ile alan liseler ile arasındaki fark nedir? Benim nasıl bir liseye gitmem gerekiyor hiçbir fikrim yok, yardıma ihtiyacım var.
OBP ile gideceğin okulların ve LGS puanın ile gidebileceğin okulları araştır.Örnek olarak bu okuldan mezun olan insanlar hangi bölümleri kazandı bu çok önemli.Öğretmen kadrosu ve okul çevreside öyle.Bu arada hiçbir fark yok OBP ile LGS nin.

OBP ile gideceğin okulların ve LGS puanın ile gidebileceğin okulları araştır.Örnek olarak bu okuldan mezun olan insanlar hangi bölümleri kazandı bu çok önemli.Öğretmen kadrosu ve okul çevreside öyle.Bu arada hiçbir fark yok OBP ile LGS nin.
Hocam benim için önemli olan üniversiteye girerken geçtiğimiz sınavlar. Lisenin bu sınavlara hazırlaması önemli değil mi?

Son düzenleme:
Hocam benim için önemli olan üniversiteye girerken geçtiğimiz sınavlar. Lisenin bu sınavlara hazırlaması önemli değil mi?

Üniversiteye gittiğin okulda çalışacaksın iyi bir lise iyi bir üniversite demektir. Eğer iyi bir liseye gidemezsen 1 yıl denersin okulu yapamazsan dışarıdan okuyup dershaneye gidersin.

Muhtemelen en yakındaki okula gidersin LGS puanın 400+ olmadığı sürece. Umarım en yakında Anadolu lisesi yoktur.
Anadolu lisesi asla önermiyorum köle olmak istiyorsan gidebilirsin. Sakın Anadolu'ya gidip hayatının içine etme yoksa her hafta 14 ders yetmiyormuş gibi bir de quiz, performans gibi saçma sapan şeylerle uğraşırsın. Mesleğe git kafan rahat olsun ortamda yaparsın.

Sana tavsiyem iyi bir Anadolu lisesine gidemiyorsan açıktan okuyup dersaneye gitmek mesleğe gitmekle ilgili bir hata yapma. Kuzenim gitmişti hiç doğru düzgün eğitim vermiyorlar hiçbir alanda.
Ortam konusunda aşağı yukarı düşük puanlı her okul aynı.

Geri
Yukarı