Hangi masaüstü ortamı kurulmalı?

gnuginar

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Arch için hangi masaüstü ortamı ya da pencere yöneticisi kurulmalı? Tavsiye ettiğiniz ortamlar var mı? Lütfen Cinnamon önermeyin. Daha önce hiç pencere yöneticisi kullanmadım. Acaba onların kullanımı zor mu? Hızlı olsun istiyorum.
Sistem
İntel Pentium B950.
İntel HD Graphics.
4 GB RAM.
250 GB SSD.
@runit @cengover_ekin @Dengesiz Kokarca @Üzüntü @Huso112 @Bsd Kaymak @Zurnadürüm @Yeni kullanıcıyım @Arch or Not Aklıma gelenleri yazdım. Unuttuklarım varsa kusura bakmayınız.

Nereden baksan butun DE & WM'ler hizli ve stabil. Ayirici bir ozelligi belirtmen gerekiyor.

Ozellestirme mi istiyorsun?
Hafiflik mi istiyorsun?
Tiling mi istiyorsun?
Hafiflik çok iyi olur. Sistem kötü çünkü. Biraz da özelleştirme olursa iyi olur. Tiling derken neyi kastettiniz? Böyle yemek sipariş eder gibi oldu. 😁

Hafiflik çok iyi olur. Sistem kötü çünkü. Biraz da özelleştirme olursa iyi olur. Tiling derken neyi kastettiniz? Böyle yemek sipariş eder gibi oldu. 😁
bspwmtiling.png

Bu tiling. Pencereleri ekranina sabitliyor. Gelismis bir tiling goruntusu karsinda.

Hafiflik konusunda WM tarafina yonel. Tiling istersen de BSPWM oneririm kesinlikle. Gordugun ekran goruntusu BSPWM Tiling'ine ait bir goruntu.

Eki Görüntüle 1091580

Bu tiling. Pencereleri ekranina sabitliyor. Gelismis bir tiling goruntusu karsinda.

Hafiflik konusunda WM tarafina yonel. Tiling istersen de BSPWM oneririm kesinlikle. Gordugun ekran goruntusu BSPWM Tiling'ine ait bir goruntu.
Kullanımı basit mi hocam? Anladığım kadarıyla pencere açmana gerek kalmadan kullanabiliyorsun. Mesela şöyle bir şey istiyorum.
Screenshot_20210701-092840_Chrome~2.jpg

Masaüstü ortamı kullanmak istiyorsanız XFCE, pencere yöneticisi kullanmak istiyorsanız ilk önce i3, sonra awesome, dwm, xmonad gibi yöneticilere geçebilirsiniz. Eğer WINE ile işiniz varsa masaüstü ortamı kullanmanızı tavsiye ederim, WINE'da pencere yöneticilerinde sıkıntılar çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı