Endeavour OS'ta hangi masaüstü ortamı kullanılmalı?

trans_women

Hectopat
Makaleler
4
Oyuncuyum. Bu yüzden lag benim için önemli. Yazılım tarafında mümkün olan en düşük input Lag'ı istiyorum. Aynı zamanda da oyunlarda teknik sorun çıkarmasın. Hangi masaüstü ortamını kullanmalıyım?

Oyuncuyum. Bu yüzden lag benim için önemli. Yazılım tarafında mümkün olan en düşük input Lag'ı istiyorum. Aynı zamanda da oyunlarda teknik sorun çıkarmasın. Hangi masaüstü ortamını kullanmalıyım?

Ayar yapmakla uğraşmak istemezsen KDE Plasma. Ayar yapmakla uğraşırım dersen Xfce kurup picom kur derim.

DE'ler input lagı etkiliyor mu?

En fazla birkaç mslik fark olur genelde. Mesela KDE GNOME'dan oyun konusunda sentetik testlerde daha iyi. Ama günlük kullanımda fark edilemeyecek kadar düşük bir performans farkı söz konusu.

Compositor kapatırsan hemen hemen her de benzer gecikme performansı gösterir.

İnternette bunun karşılaştırmaları var. Hepsi değişkenlik gösteriyor. Compositor duruma göre DE'lerde çok fazla etkiliyor. Lag değerin düşük olsun istiyorsan compositor kapalı bir biçimde Openbox kullanmanı öneririm.

İnternette bunun karşılaştırmaları var. Hepsi değişkenlik gösteriyor. Compositor duruma göre DE'lerde çok fazla etkiliyor. Lag değerin düşük olsun istiyorsan compositor kapalı bir biçimde Openbox kullanmanı öneririm.
Öneriniz için teşekkür ederim. Endeavour OS'u şimdi yükleme fırsatım oldu. Yalnız, Openbox bir masaüstü ortamı değilmiş. Openbox bir pencere yöneticisi sanırım. Ben konu başlığında yazdığım gibi, masaüstü ortamı önerisi istemiştim. İnternetteki karşılaştırmalara bakmaktan ziyade burada sizlerden bir öneri istiyorum.

Geri
Yukarı