Hangi mobil operatörü kullanıyorsunuz?

Hangi operatör?

• Oy verenlerin toplamı
    148
BIMCell, bir Türk Telekom tarifesi aslında. O nedenle daha çok veya daha az çekiyor diye bir şey yok. Daha fazla veya az çekiyor gibi söylemlerin psikolojik bir algı olduğunu düşünüyorum. Halbuki ikisi de aynı :)

Keza Vestelcell'de öyle, Türk Telekom'un bir tarifesi olduğu için hizmet kalitesi tamamen aynı. İnternet hızı vesaire. BIMCell, Vestelcell ve Türk Telekom üçlüsünü her biri en az 7-8 ay(Vestelcell 1.5 ay falan oldu) kullanmış birisi olarak söylüyorum. Fark yok.
Alıntı: Hangi operatörü kullanıyorsunuz ?

1657662658620.png

Hizmet kalitesi evet çok benzer ama nedense o gün böyle bir durum yaşadık. Ama Türk Telekom kullanırken de dükkanımızdan sinyal gelmiyordu. Bimcell'e geçince sinyal kalitesi iyileşti.

Alıntı: Hangi operatörü kullanıyorsunuz ?

Eki Görüntüle 1449387

Hizmet kalitesi evet çok benzer ama nedense o gün böyle bir durum yaşadık. Ama Türk Telekom kullanırken de dükkanımızdan sinyal gelmiyordu. Bimcell'e geçince sinyal kalitesi iyileşti.
4.5G hızı cihazdaki CAT modemin türüne göre değişir. Bir iPhone 13 ile Galaxy J1 Mini 4.5G'de aynı hızı vermez haliyle. Birisi aynı lokasyonda 200-300Mbps'lere bile çıkabilecekken diğeri aynı cihazla en fazla 60-70 Mbps verebilir. Ayrıca modemle birlikte cihazların hangi türden baz istasyonuna bağlandığı da önemli. Birisi 800 bandından yayın yapan bir istasyona bağlanmıştır misal diğeri 2 tane 1800 bandında olan istasyona bağlanmıştır. 1800 bandındaki istasyonlar, 800'e göre daha yüksek hız vermiştir. Ama band arttıkça da kapsama düşer misal, dükkana gittiginizde de telefonun kapsaması düşmüştür. Böyle uzar gider bu. Diyeceğim şey şu ki, bu tarz şeylerin kıstası kesinlikle farklı telefonlarla yapılmaz. Aynı operatör olması dışında o kadar çok değişken var ki, evet aynı operatör olmasina rağmen birisi 60, diğeri 105Mbps verebilir. Bu da cihaza, hangi türden istasyona bağlanıldığına ve o an o istasyondaki yoğunluğa göre değişir. Ki bazı telefonlarda da bazı bandlar yok mesela. Bazı ithal Xiaomi cihazlarda 800 bandı yok mesela, bu da kırsal alanlarda veya şehirlerarasi yollarda 4.5G'nin zor cekmesine veya hiç cekmemesine neden oluyor. Halbuki 4.5G hizmeti var o yollarda, o istasyonlara bağlanmayan senin cihazın. Tekrardan dediğim gibi, bu işin çok ama çok fazla değişkeni var. Bu nedenle 60-100Mbps gibi bir fark gayet olağan.

Türkcell kullanıyorum ama tahattütüm bitti. Bugün ya da yarın vodafone simple deneyeceğim. Bakalım nasıl olacak.

Ben Türk Telekom kullanıyorum. Aylık 53 TL ödüyorum. Aşmayan Prime 15 paketi.
İnternet hızı bakımından da memnunum.

Eki Görüntüle 1448649

Biraz ping var ama idare eder.
IP adresin gözüküyor diye yazacaklar için belirteyim. Umurumda değil 😂

Hocam bu pakete yeni gelenler geçebiliyor mu acaba?

Turkcell kullanıyorum ama tahattütüm bitti. Bugün ya da yarın Vodafone simple deneyeceğim. Bakalım nasıl olacak.

Hocam bende deneyeceğim ancak kararsızım Türk Telekom'a geçmekte istiyorum.

Geri
Yukarı