Hangi operatör daha fazla pil tüketiyor?

En az Pil tüketen operatör size hangisi?

• Vodafone

• Turkcell

• TurkTelekom

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

enesbull

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. 2 yıl içerisinde sırayla Vodafone>Turkcell>Türk Telekom olmak üzere 3 operatörü de deneyimledim ve şunu fark ettim: Vodafone aşırı derecede telefonun pilini içiyor resmen. Turkcell'e geçtiğimde ekran süremin en tepeye kadar çıktığını fark ettim fakat Turkcell'in paketlerinin de çok kazık olduğunu gördüm. Bundan dolayı şu an Türk Telekom kullanıyorum son 3 aydır. Benim gözlemlerimce en az Turkcell sonrasında Türk Telekom sonrasında da Vodafone şeklinde olmak üzere operatörlerin pil tüketimleri bu şekilde. Sizin görüşleriniz nelerdir? İyi günler dilerim.

Merhaba arkadaşlar. 2 yıl içerisinde sırayla Vodafone>Turkcell>Türk Telekom olmak üzere 3 operatörü de deneyimledim ve şunu fark ettim: Vodafone aşırı derecede telefonun pilini içiyor resmen. Turkcell'e geçtiğimde ekran süremin en tepeye kadar çıktığını fark ettim fakat Turkcell'in paketlerinin de çok kazık olduğunu gördüm. Bundan dolayı şu an Türk Telekom kullanıyorum son 3 aydır. Benim gözlemlerimce en az Turkcell sonrasında Türk Telekom sonrasında da Vodafone şeklinde olmak üzere operatörlerin pil tüketimleri bu şekilde. Sizin görüşleriniz nelerdir? İyi günler dilerim.
İlk defa böyle bir şey duydum,operatörler nasıl pilimizi kullanabiliyor?

Böyle bir şeyin olduğunu sanmıyorum ama sizin deneyimlerinize göre en az çeken en çok pili yiyor yani sürekli istasyon aramaktan pil sömürüyor gibi bakabiliriz olaya.

Edit: Meraktandır ChatGPT'ye sorayım dedim:
1691598084953.png

Böyle bir şey yok diyen arkadaşlar yanlış düşünüyor. Hattın çekim gücünün bataryaya etkisi vardır. Hattın az çektiği bir yer ile baz istasyonuna yakın ve sinyal kalitesinin yüksek olduğu bir yer arasında pil süresi farkı olur. Turkcell ülke genelinde birçok yerde sinyal olarak daha iyi bu yüzden en uzun ekran süresi alınması normal. Vodafone ise Anadolu bölgesinde aktif yatırım aşırı yapmıyor. Büyük şehirlerde bazı bölgelerde belki çok iyi sinyal güçleri yakalanabilir ancak Türkiye genelinde diğer 2 operatörden gerideler. Bu durumda en uzun pil süresi(Türkiye geneli ortalama alırsak) turkcell>türk telekom>vodafone şeklinde olur.

Geri
Yukarı