Hangi RTX 3080 modeli alınmalıdır?

İşten güçten bakamadık. Stok filan kalmamış yine belirsiz bir süreyi beklemeye koyulduk. Süreç uzadıkça vazgeçmeyi düşünüyorum.

Hocam merhaba çok yanlış bilgi verilmiş burada o yüzden çok eski hesabıma girip size yardımcı olmak istedim.

Kapasitör sorununu ortaya birisi attı teorik olarak, ama popüler jayztwocents diye bir YouTube kanalından dolayı bayağı ilgi gördü. Teoriydi dediğim gibi, millet ama hemen inandı o yüzden çökme sorunlarının ondan ilgili olduğunu falan sandı. Gigabyte kullanıcıları bayağı sinirlendi Gigabyte bizimle alakalı değil dedi. NVIDIA sonra driver yayınladı ve sorun çözüldü. Kapasitörlerle ilgili değildi yani, tamamen yazılımsaldı. Yanlış bilgi verildiği de yoktu, birisi sadece teori sürdü ama maalesef herkes teoriye "kesin bilgi" olarak baktı. Sıkıntı yok şu an hiçbir modelde.

Hocam çoğunluğu Boost yapıyor 2GHz üzerine. 1935 vs 1740 nasıl oluyor bilmiyorum ama o 1935'e de rahatlıkla Afterburner kullanarak erişirsiniz sıkıntı olmaz. STRIX'in soğutması elbette çok daha iyi, ama 1.200TL'ye değer mi, o tartışılır. TUF çok beğeniliyor yurtdışında. TUF almanızı öneririm.

(Boost dediğimiz olay işlemcilerle aynı, eğer belli bir ısı altında ise zorlayıp daha üst bir GHz değerinde çalıştırıyor ekran kartını. Isındığı anda indiriyor geri.)

RTX 3090 ilk 8K kartı olarak tanıtıldı, arkadaş neden bahsetmiş anlayamadım ben. RTX 3080 ve RTX 3090 arasında sadece %10 performans farkı var. 3090 almayın.

Son olarak soğutma daha iyi, büyük ihtimal Power limit (overclock ile ilgili) daha fazla olacak STRIX'de, TUF'da bu daha az. Şahsen ben 1.200 TL fazladan STRIX için vermezdim. TUF çok iyi. Farkınız en fazla 5-10FPS olur diye düşünüyorum şahsen ben. Ayrıca ses daha fazla olur TUF'da, ama çok fazla bir fark olmaz. Belki 5-6 DB en fazla?

Sorunuz varsa beni etiketleyin hocam, 1 Eylül'den beri sıkı takipteyim konuda bilgiliyim.

Peki ROG STRIX'in düz ROG STRIX ile ROG STRIX OC modeli arasında çok fark olur mu?

@Paister TUF ile arasındaki fiyat farkının TL olarak değeceğini düşünmüyorum ama en iyisini alayım diyorsanız ROG alın.
@Ceroder maalesef verdiğiniz bilgi şu anlık yanlış çünkü driver sadece clock Speed'i düşürüyor fakat ASUS, TUF ve ROG'da 6 adet kaliteli kapasitör kullanarak sorunu çözmüştü doğal olarak hala sorunun tam olarak nereden kaynaklandığı belli değil.
Nereden kaynaklandığı belli değil olsa bile sorunun driverlar ile çözüldüğü bir kesinlik. ZOTAC kartlarda bile 2GHz üstü boost ettiğinde çökme yok artık.
Peki ROG STRIX'in düz ROG STRIX ile ROG STRIX OC modeli arasında çok fark olur mu?

Fazla olmaz. 5-10 fps en fazla. OC'yi Afterburner ile kendinde yapabilirsin. (
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
, FTW kartlar OCli, REF. OC'siz)

İşten güçten bakamadık. Stok filan kalmamış yine belirsiz bir süreyi beklemeye koyulduk. Süreç uzadıkça vazgeçmeyi düşünüyorum.

Yavaş yavaş stoklara geliyor, her şey bitmiş değil. Şahsen Strix bekleme kararı aldım ama Hepsiburada üzerinde 11.000 TL satışa çıkartılınca korkmadım değil. Yavaş yavaş 2080 Ti fiyatlarına gidiyoruz.

Yavaş yavaş stoklara geliyor, her şey bitmiş değil. Şahsen STRIX bekleme kararı aldım ama Hepsiburada üzerinde 11.000 TL satışa çıkartılınca korkmadım değil. Yavaş yavaş 2080 Ti fiyatlarına gidiyoruz.

Bu ay içinde zor alacağız gibi duruyor. Ya şaka gibi Vatan Bilgisayar İstanbul'da ki kartı İzmir'e çekemiyor. Güvenilir satıcı neresi denk gelirse oradan alacağım. Amazon bir el atsada kurtarsa bizi.

İncehesapta stoklar yine mi bitti anlamadım

Çok hızlı tükeniyor takip etmeniz ya da denk gelmeniz gerekiyor. Akşam veya sabah stoklara geleceğini düşünmüyorum bu yüzden öğlen kontrol etmenizi tavsiye ederim bugün saat 4 gibi gelmeye başlamıştı. 10.000 lirayı insanlar bu kadar kolay nasıl veriyor nasıl buluyor hayret ediyorum. Tüm yatırımını veren çok galiba ben de sırf kredi çektim alabilmek için.

Çok hızlı tükeniyor takip etmeniz ya da denk gelmeniz gerekiyor. Akşam veya sabah stoklara geleceğini düşünmüyorum bu yüzden öğlen kontrol etmenizi tavsiye ederim bugün saat 4 gibi gelmeye başlamıştı. 10.000 lirayı insanlar bu kadar kolay nasıl veriyor nasıl buluyor hayret ediyorum. Tüm yatırımını veren çok galiba ben de sırf kredi çektim alabilmek için.
Bence herkes sizin gibi krediyle veya kredi kartıyla alıyor benim evime 15-16 bin maaş giriyor ancak ben peşin alamıyorum 😁

Geri
Yukarı