Hangi şehre taşınırdınız?

Bolu şiir gibi memleket. 3 yıldır hayatımı burada geçiriyorum. İş bulunuyor. 2 büyük 2 küçük AVM'si var. Hayat aşırı pahalı değil. 1+1 ev 650 lira kira, faturalar falan tek başıma ev masrafım mutfak dahil 1300 TL civarı. Doğası çok güzel, konumu çok güzel. Kışın çok soğuk. Onu söylemekte fayda var.
Bolu'da bir pazar günü yaklaşık 2-3 saatliğine bulunmuştum. Şehir terkedilmiş gibiydi öyle fazla yeşillik de göremedim kış olduğundan da olabilir :D tabii ki 2 saat bir şehri tanımak için yeterli değil

Bolu'da bir pazar günü yaklaşık 2-3 saatliğine bulunmuştum. Şehir terkedilmiş gibiydi öyle fazla yeşillik de göremedim kış olduğundan da olabilir :D tabii ki 2 saat bir şehri tanımak için yeterli değil
Gece hayatı var denemez. Bu yıl birkaç güzel yer açıldı yavaş yavaş canlanmaya başladı. Üniversite döneminde çok güzel oluyor. Geri kalan vakitler sakin daha sakin tabi. 😀

Gece hayatı var denemez. Bu yıl birkaç güzel yer açıldı yavaş yavaş canlanmaya başladı. Üniversite döneminde çok güzel oluyor. Geri kalan vakitler sakin daha sakin tabii. 😀

Doğru mu bilmiyorum ama. Hocamın arkadaşı orada o okumuş üniversiteyi kız geldiğinde paronoyak yapmışlar onu orada. Doğru mu bu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğru mu bilmiyorum ama. Hocamın arkadaşı orada o okumuş üniversteyi kız geldiğinde poronoyak yapmışlar onu orada. Doğru mu bu?

Ne gibi hocam tam anlayamadım. Ne açıdan paronayak yapmışlar?

İzmir dediğin yer gece kondudan ve alkolik puştlardan geçilmiyor. İzmir'in kızı güzel ama parası olana, kordonu güzel ama parası olana. Gerisi çöplük zaten.

Yurt dışında okuyorum senelerdir fakat ailem İzmir'de ikamet ediyor, İzmir kesinlikle aşırı pahalı bir yer İstanbul'dan eksik yanı yok fiyatlar konusunda baştan uyarayım. Antalya'ya gitmen daha doğru olacaktır turizm ve bar gibi seçenekler mevcut, fakat şu anki olağan üstü durumlar yüzünden iş bulabilir misin onu bilemiyorum.

Cevabı İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük şehirler olanların cidden buralardaki hayatı bilmemeleri üzücü. En dandik evin bile olmuş kirası 1000 TL! Eşek bağlasan durmaz...

Katılıyorum hocam o en dandik diye tabir ettiğiniz evlerde yaşanmaz bile.

Birkaç tatsız olay yaşanmıştı evet. Tatsız biraz hafif kalıyor hatta ama alenen yazmak da doğru gelmiyor. İstanbul gibi yerlerle karşılaştırınca devede kulak kalıyor bence. Bolu çok daha küçük bir yer olduğu için herkesin her şeyden haberi oluyor o nedenle özellikle kız arkadaşların biraz çekingen davranmasını üzülerek söylüyorum ki normal buluyorum.

Geri
Yukarı