Hangi şehre taşınırdınız?

Kocaeli, Sakarya vs öneririm. Hem İstanbul'a yakın, hem de sanayi şehirleri. Birşeyler bulunur iş anlamında. Sakarya'da üniversite nüfusu çok fazla, öğrenciler potansiyel müşteri olabilir. Sonuçta öğrencilere güzel bir hizmet sunarsan, onlar da alırlar.

Bolu şiir gibi memleket. 3 yıldır hayatımı burada geçiriyorum. İş bulunuyor. 2 büyük 2 küçük AVM'si var. Hayat aşırı pahalı değil. 1+1 ev 650 lira kira, faturalar falan tek başıma ev masrafım mutfak dahil 1300 TL civarı. Doğası çok güzel, konumu çok güzel. Kışın çok soğuk. Onu söylemekte fayda var.

Bolu'da Kablonet de var hem. 😂
Son durum nedir acaba. Hala aynı durumdayım.

İzmir çok kötü, sakın gelmeyin. Hem gavur, hem lağım kokuyor, hem pahalı. Üstelik iş yok. Gelmeyin. N'olur gelmeyin lan. Gelen mağarasını, dağını da yanında getirip o dağlı haliyle yaşamaya çalışıyor çünkü şehirde.

İzmir çok kötü, sakın gelmeyin. Hem gavur, hem lağım kokuyor, hem pahalı. Üstelik iş yok. Gelmeyin. N'olur gelmeyin LAN. Gelen mağarasını, dağını da yanında getirip o dağlı haliyle yaşamaya çalışıyor çünkü şehirde.

Anlamadım hocam medeni bir insan olduğumu düşünüyorum. Sanki kimsenin gelmesini istemiyorsunuz gibi yazmışsınız. Şehrimi kirletmeyin der gibi. Ankaradayım şu an. Bolu'ya gitmeyi düşünüyorum. Doğası, sessizliği, suyu, sakinliği, soğuk olması beni içine çekiyor. Aşırı güneş altında egzamam nüksettiği için İzmir'de yapamam gibi geliyor.

Anlamadım hocam, medeni bir insan olduğumu düşünüyorum. Sanki kimsenin gelmesini istemiyorsunuz gibi yazmışsınız. "Şehrimi kirletmeyin" der gibi. Ankara'dayım şu an. Bolu'ya gitmeyi düşünüyorum. Doğası, sessizliği, suyu, sakinliği, soğuk olması beni içine çekiyor. Aşırı güneş altında egzamam nüksettiği için İzmir'de yapamam gibi geliyor.
Bu tür durumlarda her zaman olduğu gibi alınmaması gerekenler alınıp asıl alınması gerekenler alınmıyor maalesef. 😞 Kimse gelmesin demiyorum da şehir hayatına adapte olamamış, evrimini henüz tamamlayamamışlar gelmesin diye acil iç göç kanunu çıkartılmalı.

150-200 bin TL olsaydı elinizde nereye taşınırdınız? Tek başıma gideceğim 19 yaşındayım elimde meslek ve iş yok. Yani kolayda iş bulabileceğim bir yer olsun.

Doğu olmazsa iyi olur. İzmir'i düşünüyorum şu an. Geçimi de kolay bir yer olmalı sonuçta asgari ücret alacağım. Ev fiyatları da ucuz olmalı.
Doğuya gelmeyeceksen asgari ücretle ev geçindirmeyi unut Balıkesir, Çanakkale yada Trakya bölgeleri olabilir kimse sormamış ben sorayım 19 yaşında 150k parayı nasıl kazandın .

Bence Diyarbakır. Toplukonutlar var. En kaliteli ve ona göre ucuz evler burada. İş kolay bulunabilir burada ama yine bir çaba sarf etmen gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı