Hangi tarayıcı kullanılmalı?

Yazan oldu mu bilmiyorum ancak Brave gizlilik yönünden pek iyi bir iş çıkarmıyor.

En azından senin verilerini toplamıyor. Bu yönden iyi. En iyi gizlilik tarayıcısı Firefox'tur. (librewolf ve Tor Browser Firefox tabanlıdır)
Firefox'a arkenfox user.js'sini attığınızda en iyi gizlilik tarayıcısına dönüyor.

Yazan oldu mu bilmiyorum ancak Brave gizlilik yönünden pek iyi bir iş çıkarmıyor.
Firefox'a göre daha fazla çıkarttığına eminim, Mozilla servisleri var giriş yapma zorunluluğun olmadığı halde. Brave Rewards'ı saymazsan bence güzel. Firefox forkları yok mu var tabii ki. Librewolf, Tor Browser gizlilik odaklı olarak en iyi Firefox forkları olabilir.

Microsoft Edge'i zerre sevmezdim şimdi mükemmel olmuş minimalist flat tasarım falan çok basit kullanması sisteme yük bindirdiğini hissetmiyorum Windows ile uyumlu çalışması falan mükemmel kolaylık sağlıyor.

Chrome'nin her ne kadar dünyada en çok kullanılan tarayıcı olsa da, hiç güvenmeyin ona. Tam bir veri düşmanı kendisi, satmıyor ama kendisine veriyor bilgileri.

Bir firmanın kendisini geliştirebilmesi için veri toplaması şart bana göre. Size daha iyi öneriler sunmak, daha iyi hizmet etmek için sizi tanıması ve hakkınızda bilgi toplaması gayet doğal değil mi? Ayrıca siz Brave gibi tarayıcıların hakkınızda hiçbir veriyi kullanmadığına gerçekten inanıyor musunuz?

%100 değil. Almıyor denebilir.

Hata raporu vs toplayabilir ancak kişisel verilerini toplayıp satmak zorunda değil.
Bence en iyisi Edge.

Yüksek telemetri ve kişisel veri toplaması.
Kapalı kaynak kodlu olması.
Ungoogled-Chromium ve librewolf bunlara sahip değil.
Ayrıca siz Brave gibi tarayıcıların hakkınızda hiçbir veriyi kullanmadığına gerçekten inanıyor musunuz?

Evet, çünkü açık kaynak kodlu, özgür bir yazılımlar.

"Kullanmak" ve "satmak" farklı şeyler, brave geliştirdiği arama motorunu hiç kullanıcı verisi kullanmadan mı geliştiriyor?

"Kullanmak" ve "satmak" farklı şeyler, Brave geliştirdiği arama motorunu hiç kullanıcı verisi kullanmadan mı geliştiriyor?

Brave Search topladığı verileri anonim bir şekilde topluyor. Buradaki arkadaşlar veri toplamak derken biraz yanlış yapıyorlar
kişisel veri toplamak, bizim karşı olduğumuz bu

Brave Search topladığı verileri anonim bir şekilde topluyor. Buradaki arkadaşlar veri toplamak derken biraz yanlış yapıyorlar
kişisel veri toplamak, bizim karşı olduğumuz bu

Haklısınız size hak veriyorum, ancak arayıcı konusunda bazı arkadaşların gizlilik ve veri toplama abartısını ben şahsen anlamıyorum. En az bir sosyal medya hesapları olduğuna eminim, WhatsApp aracılığıyla mesajlaştıklarına eminim ya da en basitinden Google'dan uzak durun deyip maps aracılığıyla seyahat ettiklerine eminim. Tüm bunları hiç sorgulamadan yaparken, tedavi olduğunuz hastane bile telefon numaranızı satıyorken tarayıcı seçiminde aman verilerimi toplamasınlar telaşı anlamsız geliyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…