Hangi yazılım dili ile devam edilmeli?

kerem_34

Hectopat
Merhabalar. Yazılım konusunda sıfır düzeyde değilim. Arduino bilgim var hatta okuduğum lise aracılığıyla MEB robot yarışmasına katılacağım. Yoluma hangi dil ile devam etmeliyim? Hangi platformdan kurs alabilirim? (Geçmişte BTK Akademi ve Udemy'den faydalanmıştım.)

1623141068254.png

Java veya C# öneririm kesinlikle. Birbirine temel düzeyde çok yakın diller olduğu için iki dili de ardı ardına öğrenmek çok basit. Bu iki dilin mantığını edindiğiniz zaman ekstradan C ve C++ öğrenmenizi öneririm. Bu iki dil Java veya C# gibi değil.

Bu dilleri temel-orta düzeyde öğrendiğiniz zaman aklınızdaki projeler için hangi dilin uygun olduğuna kendiniz karar verebilirsiniz ve oradan ilerleyip kendinizi geliştirebilirsiniz.

Yaptığın işten memnunsan gömülü kodlamak hoşuna gidiyorsa C++'dan devam edebilirsin. Web, mobil ya da oyun gibi farklı alanlara yönelmek istiyorsan Platform'a uygun bir dil seçmen gerekir.

Almanca mı öğreneyim Korece mi yoksa Rusça mı gibi bir soru bu. Hangi alanda ilerlemeyi düşünüyorsan ona göre bir dil seçmen gerekiyor bunu biz bilemeyiz kendin karar vermelisin.

Almanca mı öğreneyim Korece mi yoksa Rusça mı gibi bir soru bu. Hangi alanda ilerlemeyi düşünüyorsan ona göre bir dil seçmen gerekiyor bunu biz bilemeyiz kendin karar vermelisin.

Hocam peki karar nasıl verebiliriz 21 yaşındayım şu ana kadar; mobil oyun C#, bilgisayar oyunu C++,web html/css/jv, Android uygulamaya giriştim java/kotlin ve hatta video editleri, Photoshop olaylarına da giriştim ama hepsi heves gibi kaldı bıraktım neden bilmiyorum ama ilerlemek zevk vermiyor. Hepsi ile 1 2 ay uğraşıp bırakıyorum... :(

Geri
Yukarı