Hangi yazılım dilinden başlamalıyım?

Java script ne oluyor biraz cahil kaldım ama:)
birde acaba hem python vb. aynı anda c++ öğrensem olabilir mi kaldırabilir miyim yoksa c++ ile devam mı ediyim karasız kaldım baya bi

Son düzenleme:
Teşekkürler JS tam olarak ne oluyor. Sanırım C++ ve C# arsında bir şeyler öğreneceğim
Bir de Python nedense hiç sevmedim yani biraz soğuğum.
JS açılımı JavaScript'tir. Ancak Java ile karıştırılmamalı. Tamamen farklı diller. Java'nin popüler olduğu zaman çıktığı için bu programlama dili daha çok kullanıcı çekmek amacıyla Javascript diye adlandırılmıştır. En azından benim bildiğim tarihçesinde böyle geçmekte.
Java script ne oluyor biraz cahil kaldım ama:)
birde acaba hem python vb. aynı anda c++ öğrensem olabilir mi kaldırabilir miyim yoksa c++ ile devam mı ediyim karasız kaldım baya bi
En iyisi siz ilgi alanlarınızı bir belirleyin. Ona göre seçim yapmanız daha uygun olacaktır. Örneğin Mobil Uygulama/Oyun Geliştirme, Web Programcılığı vs.

C# başlamanı önermem, uzun metod isimleri vb. seni soğutabilir. Bence Python senin için çok iyi olur. Ayrıca dilden önemli bir şey varsa o da algoritmalardır. Sadece dil odaklı olma, analitik düşünmek çok önemli.

Yani zaten başlamış, başka dil önererek heves kırmak niye. Kaldı ki C++ da çok önemli ve sıkça kullanılan bir dil. Devam et. İlk hangi dili öğrendiğinin de hiçbir önemi yok zaten uygulama çıkaracak kadar genel programlama bilgisi edinince kendi kendine daha fazlasını öğreneceksin.

Tesekkürler cevaplarınız için birinizi en iyi cevap işaretliyeceğim C++ile devam etmeyi düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı