Hangi yazılım dilinden başlanmalı?

Python düşünüyorum şu an 40 saatlik olan. Ama 100 saatlik de 100 saat olarak görünse de 10+ dile ayrıldığı için iyice kafamı karıştırır diye düşünüyorum.

40+ veya 100+ çok fark etmez bence. Zaten belli başlı şeyleri bile öğrensen birçok şeyde yeterli. Ama algoritma öğrenmeye çalış. Onu öğrenirsen diğer bütün yazılım dillerinde işin kolaylaşır.

C ile başlayın bence, programlamanın mantığını kavramak için iyi olur. Sonrasında Python öğrenip kendinize bir dal seçersiniz.

Ayrıca Python'u veya güncel başka bir dili eliniz ayağınız gibi öğrenirseniz faydası olur.

Udemy'de kurslar buldum ama arada kaldım. Python başlayabilirim 40+ saat ya da 100+ saat Python, Java, C#, Flutter, Angular, React var. Her dilden ortalama 7-8 saat bahsediliyor sanırım. Sizce tek tek indirimleri bekleyip 40+ saat Python, Java gibi kurslara mı bakayım yoksa hepsi birleşik ama az bahsedilen kurslara mı bakayım? Hangi dilden başlamalıyım?
Eger bir kurs size "sizi bilmem kaç saatte mükemmel yapacağım, best of best olacaksın" diyorsa o kurstan koşarak uzaklaşın.

40 saatlik teorik eğitim ile veya 7 dil için 100 saatlik teorik eğitim ile junior-developer bile olamazsınız. Bunlar yerine TCM eğitimlerini kullanabilirsiniz.

Ecmel bu konuda çok haklı. Dediği gibi sadece syntax öğretip, neyin ne işe yaradığını öğretiyorlar. Kişiye algoritma zekası ve problem çözme yeteneği kendisine bağlı bence. İnternet üzerinden bazı teknikler öğrenebilir ama bunlar ile çok da gelişemez.

"Kurs sonunda hem CV'nize birçok dili yazabileceksiniz, hem de yeni gelecek teknolojilere hızlı adapte olabileceksiniz."

100 saatlik kursta bu yazıyı gördüm. Bu insanlar cidden para hariç hiçbir şeyi düşünmüyorlar. 100 saatte öğrendiğiniz sözde şeyleri, CV'nize ekleyemezsiniz. Eklerseniz tabii ki de bir şirkete gittiğiniz zaman ilk mülakatta daha kapısından geçemezsiniz oranın. Bu tür şeyler satış politikası, sizleri kazıklamak için koyulan ifadeler. İnanmayın böyle şeylere. Mümkünse böyle başlıklı kurslardan kaçın.

"kurs sonunda hem CV'nize birçok dili yazabileceksiniz, hem de yeni gelecek teknolojilere hızlı adapte olabileceksiniz."

100 saatlik kursta bu yazıyı gördüm. Bu insanlar cidden para hariç hiçbir şeyi düşünmüyorlar. 100 saatte öğrendiğiniz sözde şeyleri, CV'nize ekleyemezsiniz. Eklerseniz tabii ki de bir şirkete gittiğiniz zaman ilk mülakatta daha kapısından geçemezsiniz oranın. Bu tür şeyler satış politikası, sizleri kazıklamak için koyulan ifadeler. İnanmayın böyle şeylere. Mümkünse böyle başlıklı kurslardan kaçın.

Kurs önerisi yapabilir misin? En iyi Udemy bulabildim anca. Diğerleri daha da beter gibi geldi.

Kurs önerisi yapabilir misin? En iyi Udemy bulabildim anca. Diğerleri daha da beter gibi geldi.
Ben kurslarla ilerlemediğim için kurs tecrübem yok. Sana en iyi tavsiyem İngilizceni geliştirmen olur. İngilizcen olduktan sonra istediğin dilin dokümantasyonu okur, istediğini Google'da bulur, istediğini sorabilirsin.

İlla da bu kurslardan lazımsa YouTube'de aynı şeyi yapan binlerce adam var. Bunların kurslarının hepsi de YouTube'de var genelde. Onları izleyebilirsin. Fakat bu kurslar sana sadece bir dilin syntaxını ve neyi nerede kullanacağını öğretir. Onun dışında bir şey katmaz.

2022 yılında kaynak sorunu çekmez İngilizcesi olan birisi. İnternet başlı başına bir kaynak. İstediğini bulursun düzgün araştırınca merak etme.

Geri
Yukarı