Hangi yazılım dilini seçmeliyim?

RYNEX

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, arkadaşlarımla kullanmak için en fazla 15-20 kişinin kullanacağı Discord gibi bir uygulama yapmak istiyorum. Uygulama gelişmiş özelliklerden uzak olacak, tek istediğim genel bir sohbet kanalı örneğin bunun yanında 4-5 tane ses kanalı. Eğer bunu yapabilirsem sonrasında bu tarz projelerle devam etmek istiyorum. Hangi yazılım dilini öğrenmem daha iyi olur?

Canli sohbet, goruntulu/sesli mesajlasma dedigin anda network , disitributed sistem programlama ve codec isine girmis oluyorsun, ortalama bir bilgisayar muhendisligi fakultesi 3. sinif odevi olur bu en yalin haliyle.
P2P olacaksa farkli, merkezi olacaksa farkli dizayn edilmeli.
Salt programlama dili ogrenerek yapilabilecek bir sey degil.
Illa ki dil tavsiyesi istiyorsan Go, C++, Java, JS, Python hepsiyle yaparsin ama arka plandaki konseptleri bilmelisin.
( yazilim programlama dili )

İlk defa yazılım öğreniyorsan ve en kolay dil ile başlamak istersen Python öneririm

Bunun yanında

Visual Basic

objective-C

Pascal

ve unutmadan

Swift

öneririm bu yazılım dilleri birkaçı oyun olsa da oyun üzerinden program veya script yapabilirsin.

Bana göre en zor dil olan Java ve JavaScript'e yukarıda bahsettiğim dillerden 1 tane veya 2 tane öğrendikten sonra geçmen daha iyi olacaktır Java çok zor yazılan ve bir nokta hatasında tüm scripti bozabiliceğin bir dildir bu yüzden en iyisi

Swift ve Python bu dilleri öğrendikten sonra bir uygulama yapman kolay olur

tabii ben bunları hem uygulama hem oyun yaparsın diye söyledim zaten Pascal,Visual Basic bunlara pek ihtiyacın olmaz ama ben gene de söylemek istedim

umarım yardımcı olmuşumdur iyi günler dilerim :)

Artı -3 Eksi
İlk defa yazılım öğreniyorsan ve en kolay dil ile başlamak istersen Python öneririm

Bunun yanında

Visual Basic

objective-C

Pascal

ve unutmadan

Swift

öneririm bu yazılım dilleri birkaçı oyun olsa da oyun üzerinden program veya script yapabilirsin.

Bana göre en zor dil olan Java ve JavaScript'e yukarıda bahsettiğim dillerden 1 tane veya 2 tane öğrendikten sonra geçmen daha iyi olacaktır Java çok zor yazılan ve bir nokta hatasında tüm scripti bozabiliceğin bir dildir bu yüzden en iyisi

Swift ve Python bu dilleri öğrendikten sonra bir uygulama yapman kolay olur

tabii ben bunları hem uygulama hem oyun yaparsın diye söyledim zaten Pascal,Visual Basic bunlara pek ihtiyacın olmaz ama ben gene de söylemek istedim

umarım yardımcı olmuşumdur iyi günler dilerim :)
Biraz da olsa kafam da bir şeyler oluştu teşekkür ederim.

Artı -1 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı