Hap yutmak için farklı yöntem kullanmak

ı love you

Hectopat
Merhabalar. Ne zaman hap içecek olsam ya boğazımda kalıyor ya da kusuyorum. Bende hapı toz haline getirip kaşığa koyup üstüne biraz su dökerek içiyorum. Acaba hapın etkisi hâla devam eder mi? Hap dediğim antibiyotik bu arada.

Hapı dilinize koyup sonra su içince boğazınızda kalması imkansız gibi duruyor, bol su içmeniz gerek.

Eğer suya atılıp içilseydi, toz haline getirilebilseydi zaten öyle yazardı. Size söylenmeyen şeyi yapmayın. Hızlı kana karışması sıkıntı yaratabilir.

Ben de aynı durumdan muzdaribim. Otururken ilacı dudaklarının arasını al ve şişe ile suyu bir anda iç. Dikkat etmen gereken nokta kafanı geriye götürmek ve kanalı aslında 180 derece şeklinde tutmak olacak.

Merhabalar. Ne zaman hap içecek olsam ya boğazımda kalıyor ya da kusuyorum. Bende hapı toz haline getirip kaşığa koyup üstüne biraz su dökerek içiyorum. Acaba hapın etkisi hâla devam eder mi? Hap dediğim antibiyotik bu arada.

Günde 2 hap kullanıyorum tansiyon/şeker (şeker hapı boğazımda kalıyor bazen) direk bol su iç 1-2 büyük bardak ile.

Yeni konular

Geri
Yukarı