Haqqus Kanalının Yaptığı Saçmalık

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İlk sayfada tek yanma gördüm diğer PSU'ların durumunu bilmiyorum ama onlarda olmadığını varsayarsak bu bile vahim durum. E peki + sertifika verenler kör mü?
Bir PSU'nun kalitesini sertifika belirlemez. Kullanılan kapasitörlerin markası ve içinde kullanılan diğer bileşenler belirler. Sertifika sadece verimliliği belirtir. 80+ sertifikası alan güç kaynakları %80 verimlilik üzerinde çalışır. Yani sertifika kalite demek değil.

Ben de 3 yılı aşkındır Razer kullanıyorum taş gibi klavye böyle giderse 10 yıl da götürür. Bazı ürünler şans işidir şöyle söyleyeyim. X markada 10 üründen 9'u sorunsuz, y markada ise 10 üründen 4-5'i sorunsuz çıkıyorsa risk almak istemezsin.

Bir de ucuz, bilinmeyen markalar planlı eskitmeyi daha sert uygular. Bilinmeyenden kastım Avrupa ve Amerika'da piyasası olmayan. Bu tür işlerdeysen eğer bizzat Çin'de üreticilere ürün yaptırırken söyleyebiliyorsun "ne kadar süre dayansın bu ürün" diye. Elektronik eşya ticaretindeysen veya kendi markanla ürün yaptırıyorsan herkes bilir bunu. Bu en çok monitörlerde uygulanır. Monitörde, kulaklıkta vb. ucuz markaların topuna asla girme. İkinci el kaliteli marka al paranı çöpe atma.

Hocam haklısınız ama şöyle bakıyorum. 1000 TL bir kulaklığa versem beni 10 yıl götüreceğinin garantisi var mı? Yok o zaman 200 liralık'tan 5 tane alırsam kesin götürür.

3 Mesajımda da aynı şeyi söyledim hemen hemen. Rampage 10 ürün al, 9'u bozuk çıkar. Bloody 10 ürün al, 5'i bozuk çıkar. Mesela Samsung SSD'lerde bile sorun yaşarsın, milyonda bir ihtimal. Rampage ürünlerinde sorun yaşamama ihtimalin ise milyonda bir. Her ürün bozulabilir, teknoloji bu.

Ayrıca güvenilir markalar değiştirme konusunda daha iyidir.Reddit'te görmüştüm adam EVGA 550W PSU'sunu yolluyor EVGA adama geçici olarak 750W PSU veriyor.Rampage olsa aynısını yapar mı?

Ayrıca güvenilir markalar değiştirme konusunda daha iyidir. Reddit'te görmüştüm adam EVGA 550W PSU'sunu yolluyor EVGA adama geçici olarak 750W PSU veriyor. Rampage olsa aynısını yapar mı?

Yapmaz büyük ihtimalle. Ama Corsair yapar mı?

Eminim daha önce bu kanala denk gelmişsinizdir. Kendisi Vatan'da çalışan bir YouTuber abimiz. Son attığı sistem toplama videosuna bir bakayım dedim, oyun oynuyormuş gibi yapıyor. :D.

Eki Görüntüle 703268
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

😳😳😳😳😳

Hocam haklısınız ama şöyle bakıyorum. 1000 TL versem beni 10 yıl götüreceğinin garantisi var mı? Yok o zaman 200 liralık'tan 5 tane alırsam kesin götürür.
Var. 10 yıl garantili güç kaynakları var. Boşuna 1000 TL değil. Sadece garantisi de değil. 6-8 senelik döneminin en iyi PSU'larını kullananlar var. Adam yeni sistem topluyor eski PSU'yu takıyor, düşünmüyor bile. Bu süre zarfında canavar gibi de çalışıyor. Çok gördüm böyle. Forumda da var.

Ayrıca kalitesiz PSU almak sistem stabilitesine etki eder. Herkes AMD'nin Wattman hatalarına sayıp durdu. Ama Wattman hatalarının bir çoğu donanımsal kaynaklıydı. Bu soruna yol açan parçalar arasında 1 numarada PSU 2 numarada RAM 3 numarada işlemci geliyordu.

Sadece bu tarz hatalar değil, "sistem stabilitesi" dedim. Dandik PSU'lar patlar olayı birinin abartmasıyla forumda yayılmış bir şey. Patlayabilir tabii ama dandik bir PSU'nun bilgisayara zarar vermesi için onlarca yol var.

Bu yüzden 200 TL'lik çöp parçası kullanmamalısınız.

Var. 10 yıl garantili güç kaynakları var. Boşuna 1000 TL değil. Sadece garantisi de değil. 6-7 senelik döneminin en iyi PSU'larını kullananlar var. Adam yeni sistem topluyor eski PSU'yu takıyor, düşünmüyor bile.

Ayrıca kalitesiz PSU almak sistem stabilitesine etki eder. Herkes AMD'nin WattMan hatalarına sayıp durdu. Ama WattMan hatalarının birçoğu donanımsal kaynaklıydı. Bu soruna yol açan parçalar arasında 1 numarada PSU 2 numarada RAM 3 numarada işlemci geliyordu.

Sadece bu tarz hatalar değil, "sistem stabilitesi" dedim. Dandik PSU'lar patlar olayı birinin abartmasıyla forumda yayılmış bir şey. Patlaya dabilir tabii ama dandik bir PSU'nun bilgisayara zarar vermesi için onlarca yol var.

Yazmamışım özür dilerim bundan dolayı kulaklık olarak okursanız bende şu an değiştirmeye gidiyorum.

Var. 10 yıl garantili güç kaynakları var. Boşuna 1000 TL değil. Sadece garantisi de değil. 6-8 senelik döneminin en iyi PSU'larını kullananlar var. Adam yeni sistem topluyor eski PSU'yu takıyor, düşünmüyor bile. Bu süre zarfında canavar gibi de çalışıyor. Çok gördüm böyle. Forumda da var.

Ayrıca kalitesiz PSU almak sistem stabilitesine etki eder. Herkes AMD'nin Wattman hatalarına sayıp durdu. Ama Wattman hatalarının bir çoğu donanımsal kaynaklıydı. Bu soruna yol açan parçalar arasında 1 numarada PSU 2 numarada RAM 3 numarada işlemci geliyordu.

Sadece bu tarz hatalar değil, "sistem stabilitesi" dedim. Dandik PSU'lar patlar olayı birinin abartmasıyla forumda yayılmış bir şey. Patlayadabilir tabii ama dandik bir PSU'nun bilgisayara zarar vermesi için onlarca yol var.

Bu arada kaliteli güç kaynağı gerçekten on yıl götürür. 10 yıllık garantiden bahsetmiyorum, garantiye gerek kalmadan on yıl götürür. %95 ihtimalle yani.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı