Hardware ban nedir?

Daha fazla  
Bir oyunda hile açıldığı zaman bildiğiniz üzere makine engeli atıyorlar. Bunun bir çözümü var mıdır arkadaşlar bu hardware ban hakkında bilgi verir misiniz? Çünkü bir arkadaşımın başına gelmişti hile açmadığı halde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Değişiyor oyun ekibinin profesyonelliğine göre Mac adresi üzerinden atan bile var onun çözümü oldukça zor diye biliyorum anakart değiştirince çözülüyor ama sizin yediğiniz oyun ve türü önemli basit bir IP değiştirme işlemi sonrasında da tekrar oynanabilir.

Hiç bir oyun yapımcısı, oyun satıcısı, oyun dağıtıcısı gerekli sebep olmadan yoktan yere banlama gibi bir işlem yapmaz çünkü satıcının ihtiyacı olan şey oyuncu. Bir oyuncu deyip geçeceğini zannetmiyorum haklı sebepleri vardır.

Sorduğunuz soruya gelecek olursak Hardware Ban birden fazla yöntemle atılıyor diye biliyorum. Adı HWID Ban bununla ilgili değiştirme yöntemleri var ama ne kadar işe yarar bilmiyorum. En kesin çözüm donanım değiştirmektir.
@Usshadow MAC ban ile HWID banı karıştırdınız gibi geldi bana.

Hiçbir oyun yapımcısı, oyun satıcısı, oyun dağıtıcısı gerekli sebep olmadan yoktan yere banlama gibi bir işlem yapmaz çünkü satıcının ihtiyacı olan şey oyuncu. Bir oyuncu deyip geçeceğini zannetmiyorum haklı sebepleri vardır.

Sorduğunuz soruya gelecek olursak hardware ban birden fazla yöntemle atılıyor diye biliyorum. Adı HWID ban bununla ilgili değiştirme yöntemleri var ama ne kadar işe yarar bilmiyorum. En kesin çözüm donanım değiştirmektir.
@Usshadow Mac ban ile HWID banı karıştırdınız gibi geldi bana.

Ah evet üzgünüm yanlış bilgi verdiğim için karıştırmışım.

Bir oyunda hile açıldığı zaman bildiğiniz üzere makine engeli atıyorlar. Bunun bir çözümü var mıdır arkadaşlar bu hardware ban hakkında bilgi verir misiniz? Çünkü bir arkadaşımın başına gelmişti hile açmadığı halde.

Tam bilgim yok ama donanımsal olarak büyük ihtimal anakart olması lazım.

@Repeprtra sanırım PUBG ban attığında kullanıcılara ekran kartı üzerinden atıyordu. Oyundan oyuna kullanılan sürümden sürüme fark ediyor büyük ihtimalle. O yüzden tamamen emin olmadan herhangi bir parça değişimi yapmanızı önermiyorum.

Hiç bir oyun yapımcısı, oyun satıcısı, oyun dağıtıcısı gerekli sebep olmadan yoktan yere banlama gibi bir işlem yapmaz çünkü satıcının ihtiyacı olan şey oyuncu. Bir oyuncu deyip geçeceğini zannetmiyorum haklı sebepleri vardır.

Sorduğunuz soruya gelecek olursak Hardware Ban birden fazla yöntemle atılıyor diye biliyorum. Adı HWID Ban bununla ilgili değiştirme yöntemleri var ama ne kadar işe yarar bilmiyorum. En kesin çözüm donanım değiştirmektir.
@Usshadow MAC ban ile HWID banı karıştırdınız gibi geldi bana.

Tamamda hem hesaba hemde, Bilgisayara neden atılıyor.
[/QUOTE
@Repeprtra sanırım PUBG ban attığında kullanıcılara ekran kartı üzerinden atıyordu. Oyundan oyuna kullanılan sürümden sürüme fark ediyor büyük ihtimalle. O yüzden tamamen emin olmadan herhangi bir parça değişimi yapmanızı önermiyorum.
Peki ne yapmamı önerirsin şuan nedir çözümü.

@Latif Emre Tekışık öncelikle HWID ban yediğinizden emin olun bence. Farklı bir sistemden sorunsuz giriliyor mu? Ben eğer HWID ban atacaksam önce hesabı banlardım sonra HWID ban atıp başka hesapla bile girmesini engellerdim o hesabın. Dediğim gibi öncelikle hesaba farklı bir bilgisayardan erişim sağlayın erişim sağlanıyor mu kontrol edin. Cevap hayırsa yapabileceğiniz tek şey oyunun yetkilileri ile iletişime geçip durumu anlatmaktır. Neden ban attıkları ile ilgili genelde firmalar açıklama yapmaz ama şansınızı deneyebilirsiniz. Cevap evetse bilgisayarda ufak tefek parça değişikliği ile test edersiniz. Tam olarak hangi parçadan olur diye bir şey diyemiyorum çözümünü de bilmiyorum sadece mantık yürüttüm sizin için.

@Latif Emre Tekışık öncelikle HWID ban yediğinizden emin olun bence. Farklı bir sistemden sorunsuz giriliyor mu? Ben eğer HWID ban atacaksam önce hesabı banlardım sonra HWID ban atıp başka hesapla bile girmesini engellerdim o hesabın. Dediğim gibi öncelikle hesaba farklı bir bilgisayardan erişim sağlayın erişim sağlanıyor mu kontrol edin. Cevap hayırsa yapabileceğiniz tek şey oyunun yetkilileri ile iletişime geçip durumu anlatmaktır. Neden ban attıkları ile ilgili genelde firmalar açıklama yapmaz ama şansınızı deneyebilirsiniz. Cevap evetse bilgisayarda ufak tefek parça değişikliği ile test edersiniz. Tam olarak hangi parçadan olur diye bir şey diyemiyorum çözümünü de bilmiyorum sadece mantık yürüttüm sizin için.

Bence donanım banı atan yazılım hesabıda banlamıştır oradaki espri hesap değil, başka bir hesap bile alsa bile o bilgisayardan girememesidir. Eknot: Benim de aklıma PUBG gelmişti ama ekran kartı diyorsanız ekran kartıdır.

Benim ayrı topladığım sistemde zaten giriyorum ama laptopumda giremiyorum Sıkıntı orada yani şöyle bir hata veriyor 10 dakika sonra oyundan atıyor mesela giriyorum ip adresi veya makine hile kullanımı nedeniyle maçtan atıldın diye bir hata veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı