Harici Disklerinizi Bilgisayarınızda Harici Bellek Olarak Kullanmak — External Case İncelemesi

Evet, bugün size External Case'i gösterdim. Eski laptoplarımızdan yada bilgisayarlarımızdan çıkan harici disklerimizi, şuanda kullandığımız bilgisayarla harici bir depolama belleği olarak bu ürün sayesinde kullanabiliyoruz. Gerçekten hem fiyat açısından çok uygun hemde çöpe gitmemiş olacaktır umarım işinize yaramıştır şimdiden teşekkürler :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tabi her diskin girişi vs. aynı değil bazıları eski bazıları yeni giriş olabiliyor. SATA ve PATA gibi..

Pata-vs-sata.jpg

Bu yüzden alırken girişlerine dikkat edin.

SATA ve PATA arasındaki fark:

SATA daha yeni bir teknolojidir. Hız olarak Patadan daha hızlıdır.Ayrıca sessizdir...
Saniyede 150 mb/saniye hıza kadar çıkar.

PATA ise eski bir teknolojidir. Sesli çalışır.
Saniyede 100 mb/saniye aktarabilir.
Kalosu çıkarılıp takılınca kitlenme riski vardır.

SATA'da 7 pin varken PATA da 40 pin vardır.

İletişim: Facebook

Son düzenleme:
@b1oguzhan Hocam inceleme için teşekkürler benim bir sorum olacak. Benim eski bilgisayarımdan kalan bir Samsung 150 GB PATA HDD var. Bu ürün ile onun içindeki belgeleri alabilir miyim? Biçimlendirme vb. şeyler ister mi ?

HDD dönüştürücü ile bilgisayara bağladığın zaman bir işlem yapmana gerek kalmayacaktır. USB gibi kullanırsın. Bir sorun olmaz. Biçimlendirme yapmana gerek olmaz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı